تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : داخلی
حوزه : داخلی
شماره : 19030
تاریخ : ۱۹ مرداد, ۱۳۹۷ :: ۱۵:۲۰
فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! خودروسازان سطح میانی در سال های اخیر به دنبال راه هایی برای افزایش سوددهی خود بوده اند. برای مثال نیسان احتمالاً ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود در آمریکای شمالی را کاهش خواهد داد و فورد نیز در حال برنامه ریزی برای ایجاد تغییرات بزرگ در بازارهای اروپایی و آمریکای جنوبی می باشد. ظاهراً یک مطالعه جدید نشان داده که تیراژ و سوددهی بالا خیلی با یکدیگر رابطه دوستانه ای ندارند!

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس،

این مطالعه که توسط یک پروفسور اقتصاد اهل آلمان به نام فردیناند دودنهوفر انجام شده نشان می دهد فراری سودده ترین برند صنعت خودرو در شش ماهه اول سال جاری بوده است. این سوپر اسپورت ساز مشهور ایتالیایی سود عملیاتی ۶۹ هزار یورویی به ازای هر خودروی جدید فروخته شده دارد. در طرف دیگر جدول نیز جگوار-لندروور قرار دارد که از فروش هر خودرو تنها ۸۰۰ یورو به جیب می زند. با نگاه به برندهای لوکس آلمانی می بینیم که پورشه تقریباً دو برابر رقبای اصلی همچون مرسدس بنز، آئودی و ب ام و سودده است. این خودروساز اشتوتگارتی به ازای هر خودروی فروخته شده سود عملیاتی حدود ۱۷ هزار یورویی به دست می آورد درحالی که سود سه خودروساز دیگر آلمانی حدود ۹ هزار یورو می باشد. همچنین گفته شده مزراتی سود عملیاتی حدود ۵ هزار یورویی داشته درحالی که سوددهی ولوو کمی کمتر است. فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند!

موضوع جالب اینکه بنتلی هم اکنون با فروش هر خودرو حدود ۱۷ هزار یورو ضرر می کند اما دلیل این امر بنا به گفته سخنگوی شرکت آن است که بنتلی در حال سرمایه گذاری سنگین روی تکنولوژی های الکتریکی می باشد. تسلا نیز وضعیت مشابهی داشته و حدود ۱۱ هزار یورو از بابت هر خودرو ضرر می کند. خودروسازانی همچون رولزرویس و لامبورگینی هنوز نتایج مالی خود را منتشر نکرده اند و بنابراین در این تحقیق حضور ندارند. فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! نگاهی سریع به نتایج نشان می دهد پیشرو بودن فراری و پورشه نسبت به سال قبل تغییری نداشته است. بلومبرگ در سال ۲۰۱۷ گفته بود فراری به ازای هر خودرو سود خالص ۹۰ هزار دلاری به دست می آورد درحالی که این رقم برای پورشه حدود ۱۷ هزار دلار است.

فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند!

فراری زیادترین سود را از خودروها به جیب می زند! منبع: motor۱

© 2018 تمام حقوق این سایت برای خودرو پلاس محفوظ می باشد.