تجهیز و آماده‌سازی ۲۲۸ دستگاه آمبولانس

۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶

به گزارش پایگاه خبری «خودروپلاس» جعفر میعادفر روز شنبه افزود: پیش‌بینی می‌شود هر دو هفته، حدود ۳۰ دستگاه آمبولانس جدید در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شود. این آمبولانس‌ها ساخت سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ شرکت تویوتا و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و نسبت به سایر آمبولانس‌ها، از نظر قیمت نیز مناسب هستند. وی […]

به گزارش پایگاه خبری «خودروپلاس» جعفر میعادفر روز شنبه افزود: پیش‌بینی می‌شود هر دو هفته، حدود ۳۰ دستگاه آمبولانس جدید در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شود. این آمبولانس‌ها ساخت سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ شرکت تویوتا و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و نسبت به سایر آمبولانس‌ها، از نظر قیمت نیز مناسب هستند.

وی با اشاره به هزینه‌های بسیار پایین نگهداری و تعمیرات آمبولانس‌های جدید، اظهار داشت: مصرف بنزین این آمبولانس‌ها بسیار پایین و استاندارد است. تجهیز این آمبولانس‌ها با تجهیزات تولیدات داخل از جمله برانکارد، ساکشن و کیف احیا انجام می‌شود.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه مشکلی بابت واردات آمبولانس‌های جدید نداریم، ادامه داد: واردات آمبولانس از عوارض گمرکی معاف است البته نیاز است ترخیص آنها با همکاری گمرک، تسریع شود تا در اختیار دانشگاه‌ها و پایگاه‌های اورژانس کشور قرار گیرد.

میعادفر همچنین از واردات حدود ۵۰ دستگاه آمبولانس از محل کمک خیران همچنین سازمان‌های بین المللی به کشور خبر داد و گفت: مسیر واردات آمبولانس با کمک خیران سلامت، باز شده و اعلام آمادگی می‌کنیم که هر یک از خیران بتوانند آمبولانس را تا گمرک بیاورد، ثبت سفارش و ترخیص می‌کنیم و برای پایگاه اورژانسی که مورد نظر خیران است، بکار می‌گیریم./بازار

اولین نفر امتیاز دهید