ماشین پلیس هیبریدی فورد کم مصرف و قدرتمندتر از همیشه

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،فورد از نسل جدید خودروهای رهگیر خود که بر اساس اکسپلوررهای 2020 ساخته می‌شوند، رونمایی کرد. به گزارش گروه خودروی عصر ایران، فورد روی خودروهایی که برای نیروهای پلیس می‌سازد، نام رهگیر می‌گذارد و این بار قصد دارد از ساختار جدید برای این خودروی خود بهره ببرد. ساختار و زیربنایی که در […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،فورد از نسل جدید خودروهای رهگیر خود که بر اساس اکسپلوررهای 2020 ساخته می‌شوند، رونمایی کرد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، فورد روی خودروهایی که برای نیروهای پلیس می‌سازد، نام رهگیر می‌گذارد و این بار قصد دارد از ساختار جدید برای این خودروی خود بهره ببرد. ساختار و زیربنایی که در نسل جدید اکسپلوررهای 2020 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماشین پلیس هیبریدی فورد کم مصرف و قدرتمندتر از همیشه

از آنجا یک خودروی ویژه برای نیروهای اعمال قانون نیاز به قدرت و شتاب بیشتری دارد، فورد این خودروی بزرگ پلیس را سریع و پرشتاب‌تر ساخته است. مجموعه باتری‌های این خودرو نیز برای روشن کردن چراغ‌ها، صفحه‌های نمایشگر، گجت‌های الکتریکی و رادیو کفایت می‌کند. از طرفی خودرو عملیاتی و اجرایی از آب درآمده و برای پاسخ‌گویی به بیشینه ویژگی‌های پرفورمنس رسیده است.

یک سامانه هشدار محیطی نیز در هنگام تشخیص بیرونی به شکلی خودکار شیشه‌ها را بالا برده و درها را قفل می‌کند. در این موقعیت آژیر مخصوص نیز از خودرو پخش می‌شود.

تلماتیک یکی دیگراز ویژگی‌های این خودروی فورد پلیس است که به رمز گشایی داده‌های پلیس می‌پردازد. این ویژگی به مدیریت حمل و نقل ناوگان پلیس نیز کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

ماشین پلیس هیبریدی فورد کم مصرف و قدرتمندتر از همیشه

این شاسی‌بلند در نوع خود منحصر به فرد بوده و پلت‌فرم آن برای اولین بار مورد استفاده کمپانی فورد قرار می‌گیرد. استفاده از چنین ساختاری در فورد اکسپلورر جدید باعث صرفه‌جویی در روند ساخت آن شده و به همین دلیل نیروهای پلیس امیدوارند هزینه کمتری رابرای آن پرداخت کنند.

جالب‌ترین نکته در خصوص این ماشین پلیس فورد، هیبریدی بودن آن است. از آنجا که بخشی از وظیفه انتقال نیرو به خودرو توسط موتور هیبریدی انجام می‌گیرد، کاهش مصرف سوخت در این خودرو چندان دور از انتظار نیست.

نسخه استاندارد این خودرو با قابلیت محرک چرخ‌های عقب ساخته می‌شود و گزینه‌های “4 ویل‌درایو” نیز  موجود خواهند بود. موتور هیبریدی در نسخه‌های مختلف این خودرو در کنار یک موتور 2.3 لیتری توربوی 4 سیلندر، یک نسخه 2.7 لیتری 6 سیلندر توئین توربو یا یک موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر توئین توربو همراه می‌شود. مدل‌های پرفورمنس این خودر در نسخه st حدود 400 اسب‌بخار قدرت دارند که احتمالا قویترین خودروی این مدل خواهد بود.

منبع:عصرایران

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟