ناهماهنگی بین وزارت نیرو و وزارت صمت در تعیین تعرفه برق خودروهای برقی

۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸

به گزارش پایگاه خبری «خودروپلاس» بر اساس آنچه مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر به بازار گفته تعرفه برق خودروهای برقی متناسب با تعرفه تجاری باید محاسبه شود. اما متولیان برقی سازی و نصب ایستگاه های شارژ خودرو این ادعا را رد کرده و می گویند که هنوز هیچ تصمیم گیری در این خصوص انجام نشده است. […]

به گزارش پایگاه خبری «خودروپلاس» بر اساس آنچه مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر به بازار گفته تعرفه برق خودروهای برقی متناسب با تعرفه تجاری باید محاسبه شود.

اما متولیان برقی سازی و نصب ایستگاه های شارژ خودرو این ادعا را رد کرده و می گویند که هنوز هیچ تصمیم گیری در این خصوص انجام نشده است.

آنگونه که عادل دمشق معاون برقی سازی مکو به بازار گفته تعرفه شارژ خودروهای برقی تجاری نخواهد بود. احتمال می رود که تعرفه برق در این حوزه چیزی بین تعرفه خانگی و تجاری خواهد بود.

او همچنین گفته که در کمیته ای تعرفه برق شارژ خودروهای برقی در حال بررسی بوده و به زودی تعیین تکلیف می شود.

در این میان گفته های محمدحسین رفان مدیرعامل مکو هم شنیدنی است. او که از برق خانگی برای شارژ خودروی برقی خود استفاده می کند گفته که قبض برق من نه تنها نجومی نیست بلکه خیلی زمینی است.

به نظر می رسد که با وجود رویکرد جدید عباس علی آبادی در خصوص افزایش سهم خودروهای برقی، هماهنگی بین وزارت نیرو به عنوان متولی تامین برق و وزارت صمت در خصوص تامین و نحوه قیمت گذاری برق صورت نگرفته است./بازار

اولین نفر امتیاز دهید