در ادامه‌ی مطلب، با هم‌پوشانی داده‌های نظرسنجی CR و JD Power، قابل اعتمادترین خودروهای لوکس بازار جهانی معرفی می‌شوند.

آئودی A4

آئودی / Audi A4

قیمت مدل پایه: ۳۶ هزار و ۹۷۵ دلار

سدان کامپکت لوکس آئودی A4 محصول مهندسی آلمانی بوده که بین سواری راحت و اسپرت تعادل ایجاد کرده است. تا به‌امروز، ۶ نسل مختلف از آئودی A4 عرضه شده است؛ جدیدترین نسل A4 محصول سال ۲۰۱۶ است. آئودی A4 در نظرسنجی CR بهترین نمرات ممکن و JD Power  امتیاز بیشتر از متوسط گرفته است.

بی‌ام‌و سری 2

بی ام و / BMW

قیمت مدل پایه: ۳۵ هزار و ۷۹۵ دلار

کوپه و کروک کامپکت و سپس مدل چند منظوره‌ی بی‌ام‌و سری 2 از سال ۲۰۱۴ به خط تولید خودروساز باواریا وارد شد. سری 2 بی‌ام‌و با داشتن پیشرانه‌ی سرزنده و فرمان‌پذیری فوق‌العاده، در خانواده‌ی پرافتخار این برند آلمانی جاخوش کرده است. امتیاز بالاتر از متوسط CR و بهترین نمره‌ی JD Power، این مدل زیبا را به‌عنوان یکی از قابل اعتمادترین خودروهای آلمانی تبدیل می‌کند.

بی‌ام‌و سری 3

بی ام و / BMW

قیمت مدل پایه: ۳۵ هزار و ۸۹۵ دلار

سری 3 بی‌ام‌و از دهه ۱۹۷۰، همواره جزو بهترین‌ خودروهای لوکس بوده است. مدل‌های سدان، کوپه و استیشن سری 3 بی‌ام‌و در برابر رقبا با مصرف سوخت کمتر خوش درخشیده‌اند. امتیازات بالاتر از متوسط و متوسط نظرسنجی‌های CR و JD Power استهلاک این مدل را قابل قبول توصیف می‌کند.

بی‌ام‌و سری 5

بی ام و / BMW

قیمت مدل پایه: ۵۳ هزار و ۳۹۵ دلار

سری 5 بی‌ام‌و که از سال ۱۹۷۲ تا به‌امروز در ۷ نسل تولید شده است، در کلاس سدان‌های سایز متوسط لوکس قرار دارد و درواقع برادر بزرگ‌تر سری 3 با فرمان‌پذیری تیز و شتاب‌گیری خارق‌العاده محسوب می‌شود. بر اساس دیدگاه مالکان سری 5 در نظرسنجی نشریه‌های CR و JD Power، سری 5 بی‌ام‌و در حوزه‌ی استهلاک، نمره‌ی بالاتر از متوسط می‌گیرد.

اینفینیتی Q70

بی ام و / BMW

قیمت مدل پایه: ۵۱ هزار و ۲۹۵ دلار

سدان سایز متوسط لوکس و ژاپنی اینفینیتی Q70 در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد. از آنجایی که این مدل هنوز در نسل اول خود به‌سر می‌برد، نتایج نظرسنجی کاملاً قابل استناد به نسل اول Q70 است. اینفینیتی Q70 که با پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر V شکل یا هیبرید و سستم تمام چرخ محرک یا محور عقب عرضه می‌شود، بالاترین امتیاز ممکن را از مخاطبان CR دریافت کرده است. نظرسنجی JD Power هنوز این مدل ژاپنی را در فهرست خود وارد نکرده است. در سال ۲۰۱۵ بود که مقامات اینفینیتی به‌دلیل مضنون بدون به نصب نه‌چندان سفت و سخت سنسورهای پمپ سوخت، Q70 را فراخوان دادند.

لکسوس ES

لکسوس / Lexus ES

قیمت مدل پایه: ۳۹ هزار و ۹۴۵ دلار

سری پرطرفدار ES لکسوس که در ابتدا در کلاس سدان کامکپت تولید می‌شد، در سال ۲۰۱۸ به نسل هشتم و کلاس سدان سایز متوسط وارد شد. نسل هشتم لکسوس ES نماینده‌ی شایسته‌ی زبان طراحی جدید برند زیرمجموعه‌ی تویوتا است که بر بالاترین نمره‌ی قابلیت اعتماد ممکن را از هر دو نظرسنجی CR و JD Power دریافت کرده است.

لکسوس GS

Lexus GS / لکسوس

قیمت مدل پایه: ۴۷ هزار و ۳۰۵ دلار

لکسوس GS پاسخ ژاپنی‌های به سری 5 بی‌ام‌و بوده که از سال ۱۹۹۱ تا به‌امروز در چهار نسل تولید شده است. سدان اسپرت، لوکس و سایز متوسط لکسوس GS در تیپ‌های مختلف با پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر V شکل و سیستم هیبرید در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. همانند دیگر مدل لکسوس، GS هم بهترین نمرات ممکن را از نظرسنجی CR و JD Power کسب کرده است.

لکسوس IS

Lexus IS / لکسوس

قیمت مدل پایه: ۳۹ هزار و ۲۰۵ دلار

سدان کامپکت لکسوس IS با بهره‌گیری از پیشرانه‌های ۴ سیلندر توربوشارژ و ۶ سیلندر V شکل، به رقابت با سری 3 بی‌ام‌و وارد شده است. سه نسل از لکسوس IS طرفداران خاص خود را پیدا کرده که مصداق آن بالاترین نمره و امتیاز بالاتر از متوسط در نظرسنجی‌های CR و JD Power است.

لکسوس RC

لکسوس / Lexus RC

قیمت مدل پایه: ۴۱ هزار و ۶۳۵ دلار

در روزهایی که بازار در اختیار شاسی‌بلندها و کراس‌اورها است، خودروهای اسپرت و لوکس کوپه را باید غنیمت شمرد. لکسوس RC خوش‌صدا با پیشرانه‌های ۴ سیلندر توربوشارژ و ۶ و ۸ سیلندر V شکل در نسل اول خود عرضه شده است. کوپه‌ی لکسوس RC در نظر سنجی CR بالاترین امتیاز و در نظرسنجی JD Power نمره‌ی بالاتر از متوسط گرفته است.

مرسدس‌بنز E کلاس

  Mercedes Benz E Class / مرسدس بنز

قیمت مدل پایه: ۵۳ هزار و ۹۴۵ دلار

تنها نماینده‌ی مرسدس‌بنز در فهرست کم استهلاک‌ترین خودروهای لوکس بازارجهانی، نسل پنجم E کلاس است که در مدل‌های مختلف سدان، کوپه، استیشن و کروک با انواع پیشرانه‌ها و قیمت‌های مختلف در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شود. E کلاس خوش‌ساخت در نظرسنجی‌های CR و JD Power به‌ترتیب با امتیاز بالاتر از متوسط و متوسط روبرو شده است. البته در بخش قابلیت اطمینان قوای محرکه در نظرسنجی JD Power، مرسدس‌بنز نمره بالاتر از متوسط گرفته است.

منبع:پارس

انتهای پیام