اعتقاد راسخ آلپینا به آینده خودروهای پرفورمنس دیزلی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،از طرف دیگر خودروسازانی همچون مرسدس و مزدا وجود دارند که هنوز هم معتقدند دیزلی ها مخصوصاً از نوع شاسی بلندها آینده مناسبی دارند. این خودروهای زیاد به گشتاور زیادتری نیاز دارند و دیزلی ها چنین ویژگی ای را نشان می دهند. خب به نظر می رسد دیزلی ها یک طرفدار […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،از طرف دیگر خودروسازانی همچون مرسدس و مزدا وجود دارند که هنوز هم معتقدند دیزلی ها مخصوصاً از نوع شاسی بلندها آینده مناسبی دارند. این خودروهای زیاد به گشتاور زیادتری نیاز دارند و دیزلی ها چنین ویژگی ای را نشان می دهند.

خب به نظر می رسد دیزلی ها یک طرفدار دیگر هم پیدا کرده اند! این طرفدار جدید، آلپیناست که تیونر مستقل محصولات ب ام و محسوب می شود. مدیر این تیونر در مصاحبه با wichCar گفته که پیشرانه های دیزلی هنوز هم آینده دارند.

اعتقاد راسخ آلپینا به آینده خودروهای پرفورمنس دیزلی

Andreas Bovensiepen گفته که ب ام و تکنولوژی لازم برای پاک نگه داشتن دیزلی ها را دارد. با استفاده از مبدل های کاتالیتیک جدید و ادبلو باعث شده محصولات این برند آلمانی آلایندگی نیتروژن اکسید بسیار کمی داشته باشند. این مدیر ارشد به تکنولوژی ب ام و کاملاً مطمئن بوده و از تست های آلایندگی واقعی اروپایی به عنوان راه مناسبی به منظور شبیه سازی شرایط رانندگی واقعی نام برده است. به نظر می رسد او از تست های آلایندگی ترسی نداشته و آماده روبرو شدن با آن هاست.

اعتقاد راسخ آلپینا به آینده خودروهای پرفورمنس دیزلی

آلپینا برندی است که سرمایه گذاری سنگینی روی تکنولوژی دیزلی داشته است. جدیدترین محصولات این تیونر همچون XD۳ و XD۴ تنها با پیشرانه های دیزلی عرضه شده و گشتاوری در محدوده ۹۰۰ نیوتون متری دارند. این کمپانی به خروجی پیشرانه های خود افتخار کرده و انتظار دارد این شاسی بلندها فروش بالایی داشته باشند.

اعتقاد راسخ آلپینا به آینده خودروهای پرفورمنس دیزلی

از طرف دیگر، درحالی که Bovensiepen اعتقاد راسخی به پیشرانه های دیزلی داشته اما تکنولوژی هیبریدی را به نوعی زیر سؤال برده است. او می گوید پیشرانه های هیبریدی باعث سنگین تر شدن خودرو شده و این برای خودروهای اسپورت خوب نیست. اگرچه ب ام و قبلاً وارد دنیای هیبریدی ها شده اما آلپینا هنوز این آمادگی را نشان نداده است.

اعتقاد راسخ آلپینا به آینده خودروهای پرفورمنس دیزلی

 

منبع:نوداد
اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟