افزايش قيمت خودرو متاثر از قيمت ارز است

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،حسين وظيفه دوست، رئيس انجمن مديريت اجرايي كشور و استاد دانشگاه علوم تحقيقات به همراه تعدادي از استادان و دانشجويان مقطع دكتراي بازاريابي و فروش با هدف تعامل بيشتر دانشگاه و صنعت به صورت عملي از خطوط توليد شركت سايپا بازديد كردند. در حاشيه اين بازديد وظيفه دوست گفت: در بازديد […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،حسين وظيفه دوست، رئيس انجمن مديريت اجرايي كشور و استاد دانشگاه علوم تحقيقات به همراه تعدادي از استادان و دانشجويان مقطع دكتراي بازاريابي و فروش با هدف تعامل بيشتر دانشگاه و صنعت به صورت عملي از خطوط توليد شركت سايپا بازديد كردند.
در حاشيه اين بازديد وظيفه دوست گفت: در بازديد از خطوط توليد سايپا شاهد توان و انگيزه كارگران ايراني در خطوط توليد بودم كه با انگيزه بالا در حال توليد خودرو هستند و مطمئنا اگر كارگر ايراني را باور داشته باشيم شاهد موفقيت هاي بيشتر در صنعت خواهيم بود.
وي گفت: با توجه به تغيير رويكرد در سكان مديريت مجموعه سايپا در راستاي افزايش توليد و كيفيت محوري، امروز شاهد رشد چشمگير توليد با كيفيت با حضور متخصصان و كارگران ايراني در اين خودروسازي بزرگ كشور هستيم.
اين استاد دانشگاه گفت: گروه سايپا نشان داده كه در حوزه صادرات نيز شرايط بهتري نسبت به رقبا دارد و با اين توان و ظرفيتي كه در مجموعه سايپا وجود دارد مطمئناً روز به روز شاهد رشد چشمگير توليد با كيفيت و حضور قدرتمند در بازارهاي صادراتي منطقه خواهيم بود.
وظيفه دوست درخصوص افزايش قيمت ارز و نهاده هاي توليد گفت: با افزايش مواد اوليه و نهاده هاي توليد بسياري از شركت ها ناگزير هستند كه در كالاهاي خود افزايش قيمت داشته باشند و در صنعت خودروسازي نيز با توجه به وابستگي بسياري از قطعات مورد نياز به قيمت ارز، افزايش قيمت منطقي است.
وي با بيان اينكه يكي از مواردي كه نياز به توجه ويژه درصنعت خودرو دارد خدمات فروش و پس از فروش است گفت: مطمئنا در صورت ارائه خدمات ويژه و مناسبتر در آينده نزديك شاهد افزايش رضايت مشتري ايراني از صنعت داخلي و حمايت هرچه بيشتر هموطنان از اين صنعت پيشتاز و قدرتمند خواهيم بود.
رئيس انجمن مديريت اجرايي كشور تاكيد كرد: در چند سال گذشته معدود مديراني سكان هدايت مجموعه سايپا را بر عهده داشته اند كه از جنس صنعت باشند، خوشبختانه مهندس جهرودي از جنس صنعت خودرو است و شرايط قطعه سازان را به خوبي درك مي كند و كسي كه پله پله در صنعت و كسب و كار رشد كند در هدايت مجموعه بزرگي چون سايپا موفق عمل خواهد كرد.
وي افزود: مديرعامل سايپا علاوه بر درك صحيح از وضعيت قطعه سازان، نگاه ويژه اي هم به مشتريان و سهامداران دارد و در مدت حضورش در سايپا با تصميمات درست،كسب رضايت مشتريان را با توليد محصولات با كيفيت و متنوع در راستاي رشد و ارتقاء اين مجموعه دنبال كرده است.
وي در خصوص تعرفه خودروهاي وارداتي و حمايت مجلس و دولت از صنعت خودروسازي گفت: حمايت هاي دولت و مجلس بايد اصولي باشد، بنابراين حمايت در حوزه معافيت هاي مالياتي و تسهيلات ارزان قيمت مي تواند براي صنعت خودروسازي جزء حمايت هاي اصولي باشد كه تاثير بسزايي در شكوفايي صنعت خودرو كشور خواهد داشت.

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟