افزایش سهم سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو در تصادفات تابستان امسال به ۵۴ درصد

۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سردار مومنی – معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص سفرهای نوروزی و طرح تابستانه پلیس گفت: طرح تابستانه در همه راه‌های کشور اجرا می‌شود اما اولویت اصلی جاده‌ها و راه های پرتردد است. سردار مومنی ادامه داد: در طرح تابستانه علاوه بر اینکه از همه نفرات و امکانات […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سردار مومنی – معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خصوص سفرهای نوروزی و طرح تابستانه پلیس گفت: طرح تابستانه در همه راه‌های کشور اجرا می‌شود اما اولویت اصلی جاده‌ها و راه های پرتردد است.

سردار مومنی ادامه داد: در طرح تابستانه علاوه بر اینکه از همه نفرات و امکانات پلیس راهور استفاده می‌شود از سایر پلیس های تخصصی هم کمک گرفته می‌شود برای هرچه بهتر مأموریت طرح تابستانه.

وی افزود: نیروهای پلیس در همه طرح‌های مناسبتی به همراهی تمام دستگاه‌ها از جمله اورژانس و هلال احمر و راهداری انجام وظیفه می‌کنند و قطعا فعالیتشان هم اثر گذار است.

معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: هر ساله گسترش تعداد سفرها و افزایش تعداد خودروها را شاهد هستیم و به طور معمول کسی که خودرو می‌خرد تلاش می‌کند اولین تابستان را به مسافرت برود و همین باعث می‌شود تا تعداد سفرها هر سال افزایش پیدا می‌کند.

سردار مومنی درخصوص علل تصادفات و بیشترین علت تصادفات گفت: بیشترین علت تصادفات به دو بخش تقسیم می‌شود اولی سرعت غیرمجاز و دیگری عدم توجه به جلو. به گونه ای که در تابستان سال گذشته 51 درصد از تصادفات به علت این دو عامل رخ داده است.

وی گفت: در طرح امسال هم تا به امروز این رقم به بیش از 54 درصد رسیده است و هموطنان باید توجه داشته باشند که از سرعت غیرمجاز پرهیز کرده و توجه به جلو داشته باشند.

معاون اجرایی پلیس راهور ناجا در خصوص مهمترین دلیلی که باعث یک تصادف می‌شود گفت: هم سرعت غیرمجاز و هم خستگی و خواب آلودگی از عوامل وقوع تصادف است. فرضا موبایل کسی زنگ می‌خورد و حتی یک ثانیه نگاه می‌کند و همین لحظه امکان تصادف وجود دارد.

سردار مومنی افزود: عدم توجه به جلو دلایل مختلفی دارد و راننده باید بداند که وظیفه اصلی اش فقط و فقط رانندگی است و هیچ وظیفه دیگری ندارد.

وی درخصوص تصادفات رخ به رخ نیز گفت: شدیدترین تصادفات تصادفهای رخ به رخ است که معمولا شاهد کشته و مجروح هستیم که یکی از راه های پیشگیری از این نوع تصادف توجه به علائم هشداری و تابلوهای نصب شده در جاده هستیم.

معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: خیلی از راننده ها توجهی به تابلوها ندارند و دیدن تابلو و گذشتن از آن برای شان عادی شده و تکراری شده است و همین امر باعث می‌شود تا برخی موارد راننده به دلیل عدم آشنایی با جاده دچار حادثه شود.

سردار مومنی گفت: ما باید ریسک خود را در هنگام سبقت پایین بیاوریم چون در بسیاری از موارد رانندگان به دلیل عدم محاسبه درست دچار حادثه شده اند.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟