امکان ضمانت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسط راه‌آهن/ تعرفه حمل بار امسال هم کاهش یافت

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سعید محمدزاده امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: در سال 96، 1300 کیلومتر خط‌ آهن جدید احداث شد که 500 کیلومتر آن توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و 800 کیلومتر توسط راه‌آهن در قالب خطوط دوم و سوم احداث شد. وی ادامه داد: این نشان […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سعید محمدزاده امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: در سال 96، 1300 کیلومتر خط‌ آهن جدید احداث شد که 500 کیلومتر آن توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و 800 کیلومتر توسط راه‌آهن در قالب خطوط دوم و سوم احداث شد.

وی ادامه داد: این نشان از توان کشور در توسعه صنعت ریلی دارد، ما در سال 97 مبنا را بر بهره‌وری شبکه ریلی گذاشته‌ایم.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: استفاده از بازار سرمایه و مدل‌های تأمین مالی در بخش داخل و خارج کشور در دستور کار است.

محمدزاده بیان کرد: به کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تأمین ناوگان قدم برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در بحث بهره‌وری فعالیت‌های مستمری را در دستور کار داریم، گفت: تعرفه حمل بار برای واگن‌های دارای بار در سال 97 کاهش یافت و برای واگن‌های خالی تا اندازه‌ای افزایش یافت که این هفته گذشته در هیأت مدیره راه‌آهن مطرح شد.

مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: در سال 95، 40 میلیون تن بار و در سال 96، 47 میلیون تن بار توسط راه‌آهن جابه‌جا شد.

محمدزاده گفت: از 22 میلیارد تن کیلومتر حمل بار در سال 92، در سال 96 به 30.3 میلیارد تن کیلومتر رسیدیم.

وی افزود: در سه سال آینده نیاز داریم به رقم 120 میلیون تن بار در سال در بخش ریلی برسیم که در وضعیت فعلی امکان جذب بیش از 100 میلیون بار وجود دارد.

مدیرعامل راه‌آهن گفت: در حوزه ریلی تلاش می‌کنیم بتوانیم به فهم و جایگاه کشور در ریل برسیم.

وی با بیان اینکه انتقال یک تن بار از جاده به ریل 35 سی‌سی صرفه‌جویی سوخت دارد، اظهار داشت: هر نوع سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی که به افزایش سهم بار مسافر ختم می‌شود، حتماً حمایت می‌شود.

محمدزاده گفت: برای اولین بار با استفاده از ظرفیت ماده 67 قانون دائمی، موفق شدیم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بازار سرمایه ایران را ضمانت کنیم.

منبع:فارس

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟