بالاترین سهم بازار خودروی سواری کشور در اختیار ایران خودرو

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس، سهم ایران خودرو در سال ۹۶ در بخش خودروهای سواری ۴۸ درصد بوده است. این برتری در آمار تولید تجمعی دوماه ابتدایی سال ۹۷ نیز حفظ شده و با ادامه روند فعلی تولید و دستیابی به اهداف تعیین شده سهم این خودروساز افزایش خواهد یافت. برمبنای این گزارش، تولید خودرو در […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس، سهم ایران خودرو در سال ۹۶ در بخش خودروهای سواری ۴۸ درصد بوده است. این برتری در آمار تولید تجمعی دوماه ابتدایی سال ۹۷ نیز حفظ شده و با ادامه روند فعلی تولید و دستیابی به اهداف تعیین شده سهم این خودروساز افزایش خواهد یافت.

برمبنای این گزارش، تولید خودرو در بخش سواری در دو ماه ابتدایی سال ۹۷در کشور، با رشد ۳۲درصدی به ۲۱۴هزار و ۲۹۳دستگاه رسید که از این میزان، شرکت ایران خودرو با تولید ۹۸هزار و ۲۰دستگاه سهم ۴۶درصد را به خود اختصاص داده است این در حالی است که سهم دیگر خودروساز پرتیراژ کشور ۴۵درصد بوده است.
به این ترتیب در دو ماه ابتدایی سال ۹۷، گروه صنعتی ایران خودرو توانست ۴۶درصد از تقاضای بازار خودروهای سواری را تامین کرده و همچنان عنوان بزرگ ترین خودروساز کشور و منطقه را حفظ کند.
منبع:خودروکار
اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟