تونل بورینگ، در مسیر فرودگاه شیکاگو اجرا می‎شود

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،شرکت بورینگ کمپانی (Boring Company) و ایلان ماسک مدیر عامل آن، به دنبال توسعه سیستم لوپ (Loop) بین فرودگاه اُهیر (O’Hare) و مرکز شهر شیکاگو هستند. رام امانوئل شهردار شیکاگو اواخر سال گذشته از شرکت های دست اندرکار حمل ونقل خواست که برنامه های خود را برای احداث خط قطار سریع السیر […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،شرکت بورینگ کمپانی (Boring Company) و ایلان ماسک مدیر عامل آن، به دنبال توسعه سیستم لوپ (Loop) بین فرودگاه اُهیر (O’Hare) و مرکز شهر شیکاگو هستند. رام امانوئل شهردار شیکاگو اواخر سال گذشته از شرکت های دست اندرکار حمل ونقل خواست که برنامه های خود را برای احداث خط قطار سریع السیر از فرودگاه به سمت مرکز شهر ارائه دهند. بورینگ کمپانی نیز یکی از چهار شرکتی بود که پیشنهادات رقابتی خود را برای حضور در این پروژه ارائه داد.

Boring Company Loop / لوپ بورینگ کمپانی

لوپ یکی از بخش های سیستم حمل ونقل جدید ایلان ماسک را تشکیل می دهد، در حالی که پروژه فوق سریع هایپرلوپ نیز از دیگر طرح های کارآفرین سیلیکون ولی محسوب می شود. برخلاف هایپرلوپ که مسافران را در لوله های خلا با سرعت بیش از ۱۱۲۶ کیلومتر بر ساعت جابجا می کند، سیستم لوپ از واگن های ۱۶ نفری تشکیل خواهد شد که در تونل هایی شبیه هایپرلوپ ولی با سرعت حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند.

ایلان ماسک

شیکاگو تریبیون، مقامات شهرداری و شرکت بورینگ کمپانی هنوز برنامه زمان بندی دقیق و برآورد هزینه ای برای این پروژه اعلام نکرده اند؛ اما تایید شده است که شرکت ایلان ماسک هزینه های این پروژه را حدود ۱ میلیارد دلار تخمین می زند. به نظر می رسد که ماسک این بار نیز در پروژه ای نوآورانه، به دنبال تغییر همیشگی سیستم حمل ونقل کنونی است.

تحت برنامه لوپ، مسافران قادر خواهند بود طی زمان ۱۲ دقیقه و با پرداخت مبلغی بین ۲۰ تا ۲۵ دلار، بین مرکز شهر شیکاگو و فرودگاه اُهیر سفر کنند؛ این در حالی است که زمان تردد در مسیر فرودگاه به مرکز شهر، حدود ۴۰ دقیقه است. بورینگ کمپانی تمام درآمد خود را از هزینه حمل ونقل، هزینه های بدست آمده توسط تبلیغات، حق انحصاری برند و فروش کالاها در داخل خودرو حفظ خواهد کرد. ماسک قصد دارد روی پروژه زیرساختی بسیار بزرگی سرمایه گذاری کند و بخشی از هزینه مورد نیاز خود را از طریق فروش محصولاتی مانند هدفون در سفر ۱۲ دقیقه ای تامین می کند؛ محصولاتی که احتمالاً از طریق نمایشگرهای لمسی تعبیه شده در داخل خودروی الکتریکی قابل خرید خواهند بود.

Boring Company Loop / لوپ بورینگ کمپانی

شهردار امانوئل در مورد خط ارتباطی جدید فرودگاه شیکاگو گفت:

شیکاگو همیشه در میان شهرهای آمریکا به عنوان پیشرو در عرصه حمل ونقل عمل کرده است. اگر شما به تاریخ شیکاگو نگاه کنید، همیشه می بینید که ما در زمینه حمل ونقل نوآوری داشته ایم، و آینده نیز از آن ما خواهد بود. وقتی که زمان این قدر ارزشمند باشد، من فکر می کنم چگونه می توان فاصله بین موتورهای اقتصادی و شغلی فرودگاه اُهیر و مراکز تجاری شهر شیکاگو را به عنوان شهری جهانی و پیشرو در ایالات متحده آمریکا کاهش داد.

در حال حاضر هزینه تاکسی های متداول بین فرودگاه و مرکز شهر تقریبا حدود ۶۰ دلار است؛ با این حساب می توان پروژه لوپ بورینگ کمپانی را با توجه به هزینه حدود ۲۰ دلاری، به عنوان وسیله نقلیه ای مقرون به صرفه قلمداد کرد. البته برای آینده این طرح و جزئیات بیش تر، باید منتظر ماند تا گذشت زمان صحت چنین ادعایی را ثابت کند. اگرچه ایده های بلندپروازانه ایلان ماسک تاکنون تحولات عمیقی در دنیای کنونی ایجاد کرده اند، اما نمی توان هزینه های اجرایی و مصرف انرژی آن ها را، نادیده گرفت.

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟