تیراندازی در جشن پیروزی فوتبالدوستان در سوئد / یک تن کشته و ۵ نفر زخمی شدند / حادثه، تروریستی نبود

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸

پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه‌ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد. به گزارش ایرنا به نقل از یورونیوز، هنوز جزئیات بیشتری از این تیراندازی منتشر نشده است. تعدادی از رسانه‌ها اعلام کرده اند که این تیراندازی در میان جمعی از هواداران تیم ملی […]

پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه‌ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از یورونیوز، هنوز جزئیات بیشتری از این تیراندازی منتشر نشده است.

تعدادی از رسانه‌ها اعلام کرده اند که این تیراندازی در میان جمعی از هواداران تیم ملی فوتبال سوئد رخ داده است که پس از پیروزی در نخستین مسابقه از رقابت‌های جام جهانی، در خیابان‌ها به شادی پرداخته بودند.

پلیس هم اکنون مسیر‌های منتهی به محل حادثه را مسدود کرده است.

به گفته برخی منابع، هیچ هشدار عمومی صادر نشده و تحقیقات در این رابطه همچنان در جریان است.

در پی وقوع حوادث تروریستی متعدد طی سالیان گذشته، سطوح امنیتی در کشور‌های اروپایی افزایش یافته است و نیرو‌های امنیتی به حال آماده باش در آمده اند.

تکمیلی / تیراندازی در سوئد اقدام تروریستی نبود

مقام‌های سوئد بامداد سه شنبه با رد گمانه زنی‌ها درخصوص تروریستی بودن حادثه تیراندازی در شهر مالمو، اعلام کردند که یک تن در جریان این تیراندازی کشته و ۵ شهروند دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این حادثه که عصر دوشنبه (به وقت محلی) رخ داد، یک جوان ۱۸ ساله جان باخت و تعدادی دیگر مجروح و در بیمارستان بستری شدند.

روزنامه «آفتونبلادت (Aftonbladet)» سوئد نوشته است، قربانیان زمانی هدف حمله قرار گرفتند که در حال خروج از یک کافی‌نت در مرکز شهر بودند.

شاهدان حادثه می‌گویند که دست‌کم یک مهاجم را با سلاح خودکار دیده‌اند.

پلیس تاکنون از بیان جزئیات و اعلام هویت تیر انداز یا مهاجمان خودداری کرده است.

با وجود آمار پایین فعالیت‌های مجرمانه در سوئد، شهر‌های مالمو، استکهلم و گوتنبرگ در سالیان گذشته شاهد رشد حوادث مسلحانه بوده اند.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟