تیم صنعت خودروی کشور نیاز به یک کارلوس کی روش دارد

۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

به گزارش پایگاه خبر ی خودرو پلاس،چند صباحی است فشار اقتصادی، بسیاری از حوزه های صنعت را دچار چالش کرده است از صنایع کوچک گرفته تا صنایع بزرگی مثل خودرو ، اما در این میان چه مشکلاتی بر سر راه واردکنندگان وخودرو سازان قرار گرفته است . بی شک عمده ترین مشکل سر راه خودرو […]

به گزارش پایگاه خبر ی خودرو پلاس،چند صباحی است فشار اقتصادی، بسیاری از حوزه های صنعت را دچار چالش کرده است از صنایع کوچک گرفته تا صنایع بزرگی مثل خودرو ، اما در این میان چه مشکلاتی بر سر راه واردکنندگان وخودرو سازان قرار گرفته است .

بی شک عمده ترین مشکل سر راه خودرو سازان نبود ارز است که آنهارا دچار چالش کرده اما در این حوزه بزرگ صنعتی واردکنندگان بازیکنان اصلی این صنعت هستند که یکی پس از دیگری سفره خود را کوچک وکوچک تر می کنند و تا جایی پیش رفته اند که تعدادی از آنها به فکر تعطیلی افتاده اند .

فوتبال بی شباهت به اقتصاد نیست در این رشته ورزشی مهیج شما باید برای هر لحظه از بازی مقابل حریفان قدر برنامه ای داشته باشید تا بتوانید خود را از بحران بیرون بکشید کاری که مربی پرتغالی تیم ملی ایران توانست بخوبی در مقابل بزرگان فوتبال جهان انجام دهد .

اما کی روش این روزهای اقتصاد خودرویی کیست ؟

ایران در اقتصاد خودرویی نیز وارد گروه مرگ شده گروهی که در آن امریکا ،اروپا وتحریمهای داخلی حضور دارند بی شک حریف اصلی ما که همه گامان می بردند امریکا باشد حریف چندان بزرگی نیست البته نباید این حریف را دست کم گرفت وباید آن را برد ، اما اروپا یکی از حریفان قدر این بازی است که سعی باید کرد تا از آن یک مساوی گرفت .

در این شرایط حریف داخلی از همه سرسخت تر است حریفی که با تحریم سرمایه گذاران و تولید کنندگان می تواند تیم ما را به نابودی بکشاند .

حریفی که بد بازی میکند وغیر کارشناسانه، این حریف از یک سو درب ها را بسوی سرمایه گذاران می بندد واز سوی دیگر با نامه های عجولانه اقتصاد کشور را به نابودی می کشاند .

در بازی با تحریم داخلی بی شک چند چیز بیشتر عاید ما نخواهد شد

  • بیکاری پرسنل شرکتهای وارد کننده مستقیم یا غیر مستقیم
  • کاهش درامد گمرک پس از جلوگیری از واردات خودرو
  • کاهش درآمد مرکز شماره گذاری خودرو
  • تعطیلی مراکز اسقاط خودرو
  • تعطیلی شرکتهای وارد کننده
  • فرار سرمایه گذاران
  • بسته شدن شرکتهای خدمات رسان
  • کاهش درآمد حمل ونقل دریایی
  • کاهش درآمد شرکتهای بیمه
  • کاهش در آمد حمل ونقل جاده ای

و….

حال این روزهای تیم صنعت خودروی کشور زیاد خوب نیست و بازیکنان این صنعت آمادگی لازم را برای رویارویی با تیم تحریم داخی ندارد .تیم صنعت خودروی کشور در دور قبلی تحریمها نشان داد راه های دورزدن ورسیدن به دروازه های فرار از تحریم را بلد است . اینبار نیز این تیم این راه را بخوبی می داند اما بدون نبود ابزار مناسب این تیم به نتیجه نخواهد رسید واگر کی روشی برای تیم صنعت خودرو نیاید بی شک این تیم بازنده خواهد بود .

نویسنده : عباس مغاری

انتهای پیام/

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟