جریمه ۶۰ هزارتومانی برای پوشاندن پلاک خودرو

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: به دنبال راه اندازی و شروع به کارسامانه سیار هوشمند ثبت تخلفات رانندگی متاسفانه برخی افراد قانون گریز برای فرار از قانون به دنبال مخفی شدن ازلنز دوربین‌های این سامانه هستند. وی اظهارداشت: برخی از افراد با دستکاری و مخدوش کردن پلاک، بالازدن صندوق […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: به دنبال راه اندازی و شروع به کارسامانه سیار هوشمند ثبت تخلفات رانندگی متاسفانه برخی افراد قانون گریز برای فرار از قانون به دنبال مخفی شدن ازلنز دوربین‌های این سامانه هستند.
وی اظهارداشت: برخی از افراد با دستکاری و مخدوش کردن پلاک، بالازدن صندوق عقب، کشیدن جسمی برروی پلاک، گل مالی کردن، استتار توسط اشخاص، کندن پلاک عقب و قرار دادن آن در شیشه عقب و پوشاندن پلاک مانع خوانده شدن پلاک خودور توسط دوربین‌های ثبت تخلف می‌شوند.
سرهنگ عباسی بابیان اینکه مخفی کردن و دستکاری پلاک یک رفتار ناهنجار و برخلاف قواعد نظم وانتظام اجتماعی تلقی می‌شود و از نظر قانون جرم محسوب می‌شود، افزود: چنین افرادی علاوه بر اعمال جریمه، به دادسرا معرفی و درصورت ثبوت جرم براساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی به شش ماه تا یکسال محکوم می‌شوند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فارس گفت: با پیگیری‌های انجام شده درحال افزایش تعداد دوربین ثابت و سیار هوشمند ثبت تخلفات در معابردرون شهری هستیم تا رانندگان قانون شکن چاره‌ای جز رعایت قوانین و مقررات نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟