رقیب مرسدس برای ب ام و سری ۴ گرن کوپه کجاست؟!

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،در نهایت این سلیقه و علاقه شخصی و شاید هم برخی فاکتورهای دیگر همچون وفاداری است که برند منتخب افراد را تعیین می کند. به همین دلیل است که مرسدس اقدام به عرضه GLE کوپه به منظور رقابت با ب ام و X۶ و بالعکس ب ام و اقدام به تولید […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،در نهایت این سلیقه و علاقه شخصی و شاید هم برخی فاکتورهای دیگر همچون وفاداری است که برند منتخب افراد را تعیین می کند. به همین دلیل است که مرسدس اقدام به عرضه GLE کوپه به منظور رقابت با ب ام و X۶ و بالعکس ب ام و اقدام به تولید سری ۶ گرن کوپه برای رقابت با مرسدس CLS کرد.

اما موضوعی وجود داشته و آن عدم تولید محصولی توسط مرسدس برای رقابت با ب ام و سری ۴ گرن کوپه و آئودی A۵ اسپورت بک می باشد. افرادی که از سدان سنتی C کلاس خسته شده و البته نمی خواهند E کلاس یا CLS را بخرند چه باید بکنند؟

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

از نظر شخصی نمی دانیم چرا مرسدس خواسته با تولید خودرویی همچون مرسدس-ای ام جی GT۴ وارد چنین کلاسی شود؟ بجای این کار می توانست نسخه ای صیقلی تر و کوپه مانندتر از C کلاس را بسازد و وارد کلاسی شود که پر از خریداران مشتاق برای خرید خودرویی شیک و کاربردی است.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

آئودی در سال ۲۰۰۹ اقدام به عرضه A۵ اسپورت بک کرد و این خودرو ثابت کرد که چقدر محبوب است؛ بنابراین مرسدس ۹ سال زمان برای مشاهده عملکرد رقیب داشت و می توانست یک رقیب عرضه کند اما فعلاً چنین کاری را انجام نداده است. از طرف دیگر ب ام و تنها ۵ سال صبر کرد و در سال ۲۰۱۴ و در نمایشگاه خودروی ژنو اقدام به رونمایی از سری ۴ گرن کوپه کرد که یک جایگزین شیک تر و اسپورت تر برای سری ۳ می باشد.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

هنوز هم پاسخی از طرف مرسدس مشاهده نشده اما بجای رقیب بالقوه این برند شاهد معرفی خودروهایی همچونA کلاس سدان، AMG GT۴ و کراس اوور GLB هستیم که نشانی از احتمال معرفی رقیب برای محصولات آئودی و BMW ندارند. ما حتی یک نسخه پیش تولیدی را نیز ندیده ایم که واقعاً جای شرمساری دارد زیرا چنین خودرویی می تواند یک عضو باارزش خانواده محصولات مرسدس باشد.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

شاید مرسدس فکر می کند اکنون زمان مناسبی برای ورود به کلاس خودروهای کوپه چهار درب اجرایی اسپورت نیست؛ اما موضوع این است که BMW سال پیش اعلام کرد گرن کوپه حدود ۵۴ درصد از فروش جهانی سری ۴ را به خود اختصاص داده و فهمیدن دلیل آن نیز چندان سخت نیست.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

این نوع خودروها کاربردی تر از نمونه های کوپه یا کانورتیبل بوده و دو درب زیادتر به همراه فضای سرنشین عقب بهتری دارند. مردم ایده خرید خودرویی که منحصربه فرد و اسپورت باشد را دوست دارند. به همین دلیل است که شاسی بلندهای کوپه موفق شده و البته خودروهایی همچون مرسدس CLS، آئودی A۷ اسپورت بک و پورشه پانامرا خودروهایی جذاب و هیجان انگیز محسوب می شوند.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

خب به نظر هم نمی رسد که مرسدس اقدام به تولید یک رقیب جدی برای خودروهای رقیب بکند بنابراین ما از قوه تخیل خود کمک گرفته و اقدام به انتشار رندری از این خودروی خیالی کرده ایم.

رقیب مرسدس برای ب ام و سری 4 گرن کوپه کجاست؟!

نظر شما چیست؟ بله مرسدس حتی بدون وجود رقیب برای آئودی A۵ اسپورت بک و ب ام و سری ۴ گرن کوپه هم عملکرد بسیار خوبی دارد اما اینکه در چنین کلاسی حضور ندارد عجیب نیست؟

 

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟