زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،مزدا به طور معمول از مدل های گلی در زمان خلق طراحی های خود استفاده می کند اما اخیرا از طراحان دیجیتالی زیادتری استفاده می کند تا به این ترتیب فرم های پیچیده و پانل های بدنه عضلانی به وجود آورد. یکی از مدیران طراحی مزدا در مصاحبه با اتوموتیونیوز می […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،مزدا به طور معمول از مدل های گلی در زمان خلق طراحی های خود استفاده می کند اما اخیرا از طراحان دیجیتالی زیادتری استفاده می کند تا به این ترتیب فرم های پیچیده و پانل های بدنه عضلانی به وجود آورد.

یکی از مدیران طراحی مزدا در مصاحبه با اتوموتیونیوز می گوید که زبان طراحی جدید این برند باعث هماهنگی و همکاری طراحان گلی و دیجیتالی شده است.او گفته است:

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

این موضوع شروع همزمان تولید مشترک و رقابت است. ما باید با هم کار کنیم اما در عین حال با یکدیگر رقابت نیز داشته باشیم.

اولین نتیجه این ارتباط نزدیک تر کانسپت ویژن کوپه بود که در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شد. طراحان مزدا دو سال زمان را صرف خلق این خودرو کرده اند که یک سال آن صرف خلق سطوح موج دار با رفلکشن های پیچیده شده است. این موضوع پیش از این در محصولات قبلی مزدا دیده نشده بود.

رسیدن به این نقطه آسان نبوده است. مزدا بارها و بارها تناسبات پانل های بدنه را تغییر داده و گاهی اوقات تغییراتی در حد ۰.۰۱ میلی متر اعمال کرده تا ظاهری عالی ایجاد شود.

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

مدیر طراحی مزدا در ادامه می افزاید:

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

ما باید سطوح بدنه را به منظور ایجاد آنچه که می خواستیم کنترل کنیم. این فرایند مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی می باشد.

اگرچه مزدا از تکنولوژی به منظور ساخت محصولات آینده خود استفاده می کند اما مدیر این شرکت هنوز هم معتقد است که مدل های گلی فوق العاده بوده و همچنان جایگاه بالای خود را حفظ خواهند کرد:

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

من هنوز هم فکر می کنم مدل گلی بهتر است. شاید اگر می توانستیم مدل دیجیتالی را لمس کنیم آنگاه می توانستیم برنده شویم.

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

زبان طراحی جذاب مزدا، محبوب دل ها…!

یکی از اولین خودروهای مزدا که از زبان طراحی جدید سود خواهد برد نسل جدید مزدا 3 است که در آن از شاخصه های طراحی کانسپت کای الهام گرفته شده است.

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟