سازمان بازرسی بر نمایندگی های فروش خودرو نامحسوس نظارت می کند

۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۵

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،ناصر سراج در بازدید از خط تولید و مراحل فروش اینترنتی گروه خودروسازی ایران خودرو، در جمع مدیران این شرکت صنعتی، با اشاره به برخی از مشکلاتی که کشور با آن گریبانگیر است، اظهار داشت: کشور ما در شرایط تحریم است و دشمنان زیادی هم داریم اما با وجود همه این […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،ناصر سراج در بازدید از خط تولید و مراحل فروش اینترنتی گروه خودروسازی ایران خودرو، در جمع مدیران این شرکت صنعتی، با اشاره به برخی از مشکلاتی که کشور با آن گریبانگیر است، اظهار داشت: کشور ما در شرایط تحریم است و دشمنان زیادی هم داریم اما با وجود همه این دشمنی ها و کارشکنی ها، به لطف خداوند تاکنون چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و این انقلاب با اقتدارو بالندگی به سمت جلو در حرکت است.
وی افزود: حوادث و بحران هایی که در طول این چهل سال بر نظام گذشت واقعا زیاد بود که حتی برخی از این مشکلات و بحران ها را دیگر کشورها نمی توانستند تحمل کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه باید کارهای بنگاه‌داری و بانکداری را از خودروسازان بگیریم، به مدیران این گروه صنعتی توصیه کرد: تمرکزتان را فقط بر روی کار اصلی تان یعنی تولید انواع خودرو بگذارید.
سراج ادامه داد: قصد نداریم چوب لای چرخ بگذاریم بلکه می‌خواهیم کارها بر روی روال طبیعی خود قرار بگیرد لذا هر کجا مشکلی در حوزه اختیارات و وظایف سازمان بازرسی کل کشور داشتید، بنده و همکارانم به شما کمک خواهیم کرد. باید همه دست به دست بدهیم و کارهایمان را به خوبی انجام دهیم چراکه مردم ما سزاوار بهترین خدمت‌ها هستند.
وی با اشاره به هزینه‌هایی که کشور برای تربیت مدیران متحمل می‌شود، بیان داشت: دوست نداریم یک مدیری که کشور برای تربیت و آموزش وی هزینه کرده تا با کار آشنا شود، با یک تخلف حذفش کنیم زیرا مدیران را جزو سرمایه‌های این کشور می‌دانیم اما در برخی موارد چاره‌‌ای نداریم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه باید محصولات را به دست مصرف‌کننده واقعی برسانیم، اظهار داشت: اخیرا که قیمت خودروها به صورت کاذب بالا رفت، بخش کوچکی از محصولات به دست مصرف‌کنندگان واقعی رسیده و اکثرا دلال‌ها احتکار کردند، درحالیکه اگر محصول به دست مصرف‎‌کننده نهایی برسد، این وضع برای کشور به وجود نمی‌آید.
سراج یادآورشد: تاکنون به نمایندگی های مجاز ورود نمی کردیم اما از این به بعد به صورت محسوس یا نامحسوس بر نمایندگی‌های فروش نیز نظارت خواهیم کرد. خود شما نیز نظارت داشته باشید چرا که از بالا رفتن بی حساب و کتاب قیمت‌ها تنها دلالان سود می‌برند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران‌خودرو برنامه‌های این سازمان را برای از بین بردن قیمت‌های کاذب خودرو تشریح کرد.
سراج همچنین در این بازدید اظهار داشت: بعد از افزایش ناگهانی قیمت خودرو سازمان بازرسی کل کشور به طور مستمر در دو گروه بزرگ خودروسازی کشور حضور داشته و ارتباط مستقیمی با مدیرعامل ایران خودرو و سایر مدیران خودروساز داشتیم تا تمهیداتی صورت گیرد و اقدام عاجلی راجع به شکستن فضای قیمت خودرو که افزایش سرسام آوری در حاشیه بازارداشته، انجام شود.

** سازمان بازرسی تا واقعی شدن قیمت خودرو به وظیفه خود ادامه خواهد داد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به مذاکرات این سازمان با شرکت‌های خودروساز داخلی، گفت: با ورود سازمان، شرکت‌های خودروساز هم برخورد مثبتی داشتند و قول مساعد همکاری درباره افزایش تولید خودرو و عرضه به بازار داده اند و همان طور که امروز شاهد بودید، در برخی خطوط تولید مانند خط پژو تولید 206 کارگران عنوان کردند که سه شیفته کار می‌کنند. همچنین سازمان درباره عرضه خودرو توسط خودروسازهای داخلی از طریق فروش اینترنتی ورود کرده و بررسی‌ها درباره میزان تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازها ادامه دارد.
سراج با تاکید بر حمایت از خودروسازان داخلی گفت: با توجه به بیانات و فرامین رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از تولید داخلی که اتفاقا شعار سال هم است، همه وظیفه داریم از تولید داخل حمایت کنیم. سازمان بازرسی کل کشور نیز در راستای این سیاست، وارد بازار خودرو شده و تلاش دارد از خودروساز داخلی حمایت کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به کاهش قیمت خودرو طی چند روز اخیر گفت: البته سازمان بازرسی به این مقدار کاهش قیمت خودرو در بازار قانع نیست و این مسیر را تا واقعی شدن قیمت خودرو نظارت و بازرسی خود را ادامه خواهد داد.
وی همچنین از قول مساعد خودروسازهای داخلی در عرضه سریع خودرو خبر داد و گفت: قرار است ایران خودرو اقدام به فروش اینترنتی خودرو به قیمت تعیین شده از سوی شورای رقابت کند و شهروندانی که مایل به خرید خودرو هستند می توانند خودروی مورد نظر خود را ثبت نام کنند. البته مقرر شده که سایت برای فروش خودروهای مختلف مرحله به مرحله بازگشایی شود و ثبت نام طی چند روز برای مدل های مختلف خودرو این شرکت ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: همچنین توافق کرده‌ایم که خودروسازان از طریق کنترل سامانه ثبت نام و فروش نظارت کنند تا با هر کد ملی به شخص حقیقی و مصرف کننده واقعی، یک خودرو تحویل داده شود. با این اقدامات امیدواریم قیمت خودرو را به حداقل ممکن کاهش دهیم و با حذف دلالان از این بازار، همه مردم بتوانند از خودرو داخلی استفاده کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین درباره احتکار خودرو گفت: من نیز این موضوع را شنیده‌ام. سازمان بازرسی موضوع را بررسی کرده است و انشاءالله در آینده نزدیک درباره این موضوع نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.
هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو نیز در ابتدای این جلسه از حضور قاضی سراج تشکر کرد و گفت: حضور شما برای بنده و همکاران فرصت وغنیمتی است.
وی با اشاره به اهمیت مرکز تحقیقات این گروه خودروسازی اظهار داشت: اقدامات در خط تولید جزو کارهای جاری شرکت است و آنچه باعث تحول می‌شود، در مرکز تحقیقات استارت می‌خورد لذا از ما از شما خواهش می کنیم برای بازدید از مرکز تحقیقات ما نیز فرصتی قرار دهید.

منبع:ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟