سايپا بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو كشور در فروردين‌ماه شد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس ، باوجود تعطيلي دو هفته‌اي صنعت خودروسازي كشور در نوروز امسال، گروه خودروسازي سايپا توانست در مدت 15 روز فروردين‌ماه سال جاري، تعداد 37 هزار و 761 دستگاه خودرو توليد كند و با كسب 46.5 درصد از سهم بازار فروش كشور، به‌تنهايي در مقام نخست بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در […]

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس ، باوجود تعطيلي دو هفته‌اي صنعت خودروسازي كشور در نوروز امسال، گروه خودروسازي سايپا توانست در مدت 15 روز فروردين‌ماه سال جاري، تعداد 37 هزار و 761 دستگاه خودرو توليد كند و با كسب 46.5 درصد از سهم بازار فروش كشور، به‌تنهايي در مقام نخست بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در كشور قرار گيرد.

گروه خودروسازي سايپا در حالي توانست بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در ايران لقب گيرد كه پس از اين گروه، ديگر خودروساز مطرح كشور هم 33 هزار و 919 دستگاه خودرو توليد كرد و با سهم بازار 41.8 درصدي در جايگاه دوم قرار گرفت.

ساير خودروسازان داخلي هم در مجموع 8 هزار و 460 دستگاه خودرو توليد كردند و توانستند 10.4 درصد از سهم بازار ايران را از آن خود كنند.

سهم 1.3 درصدي بازار هم در اختيار واردكنندگان خودرو قرار گرفت و اين شركت ها در فروردين‌ماه تعداد يك هزار و 47 دستگاه خودرو را در بازار داخلي به فروش رساندند.

قرار گرفتن گروه خودروسازي سايپا در صدر توليدكنندگان داخلي در ابتداي امسال و كسب عنوان بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در ايران در حالي رقم خورده كه اين گروه سال گذشته را نيز با توليد 666 هزار 666 دستگاه خودرو به پايان رساند و توانست هدف توليدي خود را محقق كند.

باتوجه به سياست‌هاي گروه سايپا در رشد بهره‌وري اين گروه در زمينه توليد و همچنين تعامل مناسب با شركت‌هاي زنجيره تأمين و قطعه‌سازان، پيش‌بيني مي‌شود كه در سال جاري هم شاهد ادامه روند موفقيت‌آميز اين گروه در زمينه توليد و فروش خودرو در بازارهاي داخلي و صادراتي خواهيم بود.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟