سرعتگیرهای زنجان اصلاح می شود

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،اصغر عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نصب سرعتگیر در نقاط مختلف سطح شهر، در شورای ترافیک استان و شهرستان به تصویب می رسد. وی با بیان اینکه روزانه نزدیک 2 درخواست نصب سرعتگیر در نقاط مختلف به شهرداری می رسد، یادآورشد: سرعتگیرها فقط برنامه […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،اصغر عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نصب سرعتگیر در نقاط مختلف سطح شهر، در شورای ترافیک استان و شهرستان به تصویب می رسد.
وی با بیان اینکه روزانه نزدیک 2 درخواست نصب سرعتگیر در نقاط مختلف به شهرداری می رسد، یادآورشد: سرعتگیرها فقط برنامه کوتاه مدتی برای کنترل سرعت محسوب می شوند.
عزیزی طرح بلند مدت مسئولان ترافیک شهر را نصب دوربین های مدار بسته ثبت تخلف اعلام و اظهار کرد: سرعت مجاز داخل سطح شهر 50 و در اتوبان ها 70 کیلومتر است اما گاه برخی از شهروندان این قوانین را رعایت نمی کنند.
معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری شهردار زنجان گفت: رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی منجر به ایجاد درگیری در میان شهروندان و وقوع حوادث در سطح شهر می شود و این سرعتگیرها نخستین راهکارهای جلوگیری از چنین چالش هایی است.
وی خاطرنشان کرد: به علت محدودیت امکانات، امکان کنترل ترافیک و سرعت در تمام سطح شهر وجود ندارد و در این موقعیت هم راهکار مناسب، نصب سرعتگیر است.
عزیزی ادامه داد: امسال در بودجه شهرداری برای اصلاح و استانداردسازی سرعتگیرها، خط کشی خیابان ها و اصلاح ترافیکی 60 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری شهردار زنجان گفت: سرعتگیرهای جدید، هم برای عبور عابران و هم برای گذر خودرو با سرعت 30 کیلومتر مناسب خواهند بود.

منبع:ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟