سرمایه گذاری سنگین رنو در بخش خودروهای الکتریکی

۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،خودروساز فرانسوی رنو به منظور طراحی و توسعه خودروهای برقی، بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در ۴ کارخانه جداگانه سرمایه گذاری خواهد کرد. این سرمایه گذاری هنگفت باعث توسعه پلتفرم خودروی الکتریکی جدید برای اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در کارخانه دوای (Douai) فرانسه خواهد شد. در این میان ظرفیت تولید تنها کارخانه ای که رنو […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،خودروساز فرانسوی رنو به منظور طراحی و توسعه خودروهای برقی، بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در ۴ کارخانه جداگانه سرمایه گذاری خواهد کرد. این سرمایه گذاری هنگفت باعث توسعه پلتفرم خودروی الکتریکی جدید برای اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی در کارخانه دوای (Douai) فرانسه خواهد شد.

رنو Zoe e-Sport

در این میان ظرفیت تولید تنها کارخانه ای که رنو زوئی (Renault Zoe) را می سازد، دو برابر خواهد شد؛ تولید موتور الکتریکی در کارخانه کلیون (Cleon) نیز از سال ۲۰۲۱ و همراه با معرفی نسل جدید موتور الکتریکی، سه برابر می شود. رنو همچنین برای تولید نسل بعدی کانگو از جمله نسخه تمام الکتریکی خودروی کانگو Z.E. در کارخانه موبژ  (Maubeuge) نیز سرمایه گذاری خواهد کرد.

کارلوس گوسن، مدیر اجرایی رنو درباره این سرمایه گذاری کلان گفت:

شتاب دادن به سرمایه گذاری در فرانسه برای تولید خودروی برقی، رقابت پذیری و جذابیت مکان های صنعتی ما در این کشور را افزایش خواهد داد.

Related image

گوسن در ادامه افزود:

گروه خودروسازی رنو در چارچوب کاری داخلی برای پیشبرد برنامه های استراتژیک آینده، برتری خود در بازار خودروهای برقی را حفظ خواهد کرد و به توسعه روش های حمل ونقل پایدار جدید برای همگان ادامه خواهد داد.

این سرمایه گذاری بخشی از برنامه استراتژیک “Drive The Future” شرکت خودروسازی رنو است. هدف این برنامه دست یابی به درآمد بیش از ۸۱ میلیارد دلاری برای برند فرانسوی عنوان شده است. این برنامه همچنین روی جریان مالی مثبت در هر سال، سرمایه گذاری ۲۰.۸ میلیارد دلاری در بخش تحقیق و توسعه، عرضه ۸ خودروی تمام الکتریکی و ۱۲ نمونه الکتریکی شده به بازار تا سال ۲۰۲۲ تمرکز دارد.

طی سال های اخیر بخش مهمی از سرمایه گذاری در صنعت خودرو به سمت طراحی و تولید خودروی الکتریکی سوق یافته است. ظهور شرکت های خودروساز الکتریکی مانند تسلا و ریمک، همراه با اقبال خودروسازان بزرگ سنتی (فولکس واگن، پورشه، فورد، رنو، جنرال موتورز و غیره) به سمت تولید محصولات برقی، زمینه را برای پیشرفت بیش تر این بخش فراهم کرده است. با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه توسعه و پیشرفت این بخش وجود دارد، اما همچنان شاهد سرمایه گذاری و اقبال خودروسازان هستیم که می تواند به پیشرفت بیش تر آن کمک کند.

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟