سونامی تعطیلی قطعه‎سازان در راه است

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،بهرام شهریاری با اشاره به تعلیق همکاری پژو با خودروسازان کشور، اظهار داشت: ما نباید از یک سوراخ دو بار گزیده می‌شدیم اما نمی‌دانم چرا این موضوع را مدیران در نظر نگرفته و باز پای قرارداد با پژو را امضا کردند. وی با بیان اینکه این بار دوم است که صنعت خودروسازی مونتاژی […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،بهرام شهریاری با اشاره به تعلیق همکاری پژو با خودروسازان کشور، اظهار داشت: ما نباید از یک سوراخ دو بار گزیده می‌شدیم اما نمی‌دانم چرا این موضوع را مدیران در نظر نگرفته و باز پای قرارداد با پژو را امضا کردند.

وی با بیان اینکه این بار دوم است که صنعت خودروسازی مونتاژی ما با بی‌عهدی پژو روبه رو شده است، افزود: نمی‌دانم چرا ما به دنبال طراحی خودرو نمی‌رویم چرا همیشه باید به شرکت‌های خارجی وابسته و تولید خود را به همکاری با آنها گره بزنیم.

جالب اینجاست ما در طراحی و تولید سمند به حوزه طراحی خودرو ورود پیدا کردیم اما عدم دنبال کردن این موضوع و سیاست های نادرست عاملی شد تا امروز نتوانیم به توسعه مطلوب در صنعت خودرو دست پیدا کنیم.

این کارشناس صنعت خودرو با تاکید براینکه با ادامه این فرایند به طور حتم خودروساز نخواهیم شد،گفت: متاسفانه یک برنامه توسعه صنعتی برای خودرو تعریف نشده و خودروسازان ما همچنان خصولتی بوده و توسط مدیران دولتی اداره می‌شوند البته بی‌ثباتی اقتصاد کشور هم عاملی شده تا سرمایه‌گذاران خارجی حاضر به همکاری با شرکای ایرانی نباشند.

وی به وضعیت صنعت قطعه‌سازی با تعلیق همکاری پژو با شرکای ایرانی اشاره کرده و گفت: قرار بود با این همکاری صنعت قطعه سازی مسیر توسعه را طی و بتواند در عرصه بین‌المللی شرکای خوبی را کسب کند اما در حال حاضر آنها خط تولید، ماشین آلات و حتی مواد اولیه قطعات محصولات مشترک پژو را خریداری و قالب‌سازی را هم انجام داده اند اما خبری از خریدار نیست.

شهریاری تصریح کرد: هنوز هیچ کس پاسخگوی ضرر وزیان قطعه‌سازان نیست و آنها با مشکلات متعددی روبه رو هستند اگر این شرایط ادامه پیدا کند قطعا در ماه های آینده صنعت خودرو شاهد تعطیلی قطعه سازان به دلیل کمبود نقدینگی و تشدید مشکلات عدیده خواهد بود.

 

منبع: تسنیم

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟