عمر ناوگان اتوبوس لرستان نسبت به متوسط کشوری سه سال جوان‌تر است

۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس، «عباس شرفی» بیان کرد: دوماهه نخست امسال 523 هزار و 173 نفر از خدمات ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری استان بهره‌مند شدند. وی افزود: این تعداد مسافر در قالب 57 هزار و 929 سفر جابجا شده‌اند که ازنظر تعداد سفر و مسافر نسبت به سال قبل به ترتیب 10 و 17 […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس، «عباس شرفی» بیان کرد: دوماهه نخست امسال 523 هزار و 173 نفر از خدمات ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری استان بهره‌مند شدند.

وی افزود: این تعداد مسافر در قالب 57 هزار و 929 سفر جابجا شده‌اند که ازنظر تعداد سفر و مسافر نسبت به سال قبل به ترتیب 10 و 17 درصد کاهش مشاهده می‌شود.

این مسئول گفت: باوجود سیر نزولی سفر و مسافر، خللی در اشتغال حوزه حمل‌ونقل عمومی وارد نشده به‌طوری‌که تعداد رانندگان شاغل در این بخش با 5 درصد افزایش به سه هزار و 187 نفر رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: درمجموع طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت 97، تعداد ناوگان مسافر فعال در استان 1384 دستگاه بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشته است که در این میان ناوگان اتوبوس با 11 درصد افزایش وضعیت بهتری نسبت به سواری و مینی‌بوس دارد.

شرفی با اشاره به فعالیت 87 شرکت، موسسه و شعبه مسافربری در استان افزود: ازنظر میانگین عمر نیز ناوگان اتوبوس لرستان با 8 درصد کاهش در دوماهه امسال، همچنان نسبت به متوسط کشوری سه سال جوان‌تر است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟