عوامل داخلی برای نابود کردن صنعت خودرو به آمریکا کمک می‌کنند

۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، محمدرضا نجفی منش در مصاحبه با رادیو افزود: شرایط در صنعت قطعه‌سازی امروز به نحویست که صنعتگران دیگر توان تولید ندارند. متاسفانه تولید در صنعت قطعه‌سازی با افزایش قیمت مواد اولیه، نرخ ارز، دستمزد و هزینه‌های سربار به حالت توقف درآمده است. وی اظهار داشت: قطعات خودرو از دو سال پیش […]

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، محمدرضا نجفی منش در مصاحبه با رادیو افزود: شرایط در صنعت قطعه‌سازی امروز به نحویست که صنعتگران دیگر توان تولید ندارند. متاسفانه تولید در صنعت قطعه‌سازی با افزایش قیمت مواد اولیه، نرخ ارز، دستمزد و هزینه‌های سربار به حالت توقف درآمده است.

وی اظهار داشت: قطعات خودرو از دو سال پیش تا کنون افزایش قیمتی نداشته اگر هم داشته خیلی جزئی بوده است.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ مواد اولیه و نرخ ارز ۷۲ درصد، دستمزد ۵۶ درصد و هزینه سربار ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه افزود: نقش مواد اولیه در تولید قطعات خودرو ۴۰ درصد، دستمزد ۲۰ تا ۴۰ درصد و هزینه‌های سربار بین ۲۰ تا ۴۰ درصد متغیر است.

نجفی منش تصریح کرد: افزایش قیمت مواد اولیه تولید داخلی مورد نیاز صنعت قطعه‌سازی مانند مواد پتروشیمی، فولاد، مس و آلومینیوم در حال حاضر حتی نسبت به درصد جهانی و رشد ارز برای تولیدکنندگان گران‌تر تمام می‌شود.

وی در ادامه این مصاحبه اذعان داشت: ظلمی که امروز در حق صنعت خودروی داخلی می‌شود درست در جهت خواسته دشمنان است.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان ایران یادآور شد: آمریکا صنعت خودروی کشور را مورد هدف قرارداده تا نابود کند که متاسفانه در این میان عوامل داخلی نیز به انحاء مختلف به این قضیه دامن می‌زنند.

 

منبع: تسنیم

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟