قبل از گرانی خودرو جلوی گرانی دلار و مواد اولیه را باید می گرفتید

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، در خبر گزاری ها خبری در مورد تغییر در بخشنامه فروش سایپا مطرح شده و کمیسیون صنایع مجلس واکنش نشان داده است. اما چقدر این واکنش صحیح است. وقتی قیمت دلار طی دو روز رشد 50 درصدی به خود میبیند ویا قیمت مواد اولیه 30 درصد افزایش پیدا میکند […]

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، در خبر گزاری ها خبری در مورد تغییر در بخشنامه فروش سایپا مطرح شده و کمیسیون صنایع مجلس واکنش نشان داده است. اما چقدر این واکنش صحیح است.
وقتی قیمت دلار طی دو روز رشد 50 درصدی به خود میبیند ویا قیمت مواد اولیه 30 درصد افزایش پیدا میکند چه توقعی از خودرو ساز که کالای نهایی را تولید میکند باید داشت.اما یکی از اعضاء کمیسیون صنایع مجلس میگوید این تغییر بخشنامه درست نیست آنهم در سه تا چهار روز و دریافت اضافه بها، سایپا دلار 4200 تومانی از دولت دریافت میکند، ولی سوال ازاین عضو محترم این است کدام خودرو ساز دلار 4200 تومانی دیده است که سایپا دومی باشد منظور شما چیست آیا مشتریان باید بمانند و خودرو تحویل نگیرند تا دلار 4200 تومانی تحویل سایپا  شود و سپس اقدام به تولید کنند و خودرو تحویل دهند اگر قرار باشد که این موضوع هم درست باشد دلار 4200 تومانی خود یعنی 30 درصد افزایش قیمت ارز،آیا فکر میکنید افزایش دلار ومواد اولیه نباید تاثیری بر روی کالای نهایی داشته باشد. آیا سایپا کالای خود را احتکار میکند که گفته میشود این تولیدات مربوط به سال گذشته است. شاید اگر کمی عادلانه تر قضاوت کنید وببینید شاهد خواهید بود که سایپا در حال حاضر خودروهای خود را به موقع پس از تولید تحویل میدهد. پس نقص حقوق شهروندی موضوعی است که نباید به سایپا لقب داد.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟