مرسدس AMG C ۶۳ کوپه با تیونینگ زد پرفورمنس معرفی شد

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،شرکت تیونینگ خودرو زد پرفورمنس (Z-performance) از سال گذشته تاکنون از چند پروژه متمایز و جذاب رونمایی کرده و توانسته است نام خود را در دنیای خودروهای مسابقه ای بر سر زبان ها بیاندازد. با این حال تمام پروژه های موفق تیونر آلمانی نمی تواند مانع از تلاش روزافزون شود و […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،شرکت تیونینگ خودرو زد پرفورمنس (Z-performance) از سال گذشته تاکنون از چند پروژه متمایز و جذاب رونمایی کرده و توانسته است نام خود را در دنیای خودروهای مسابقه ای بر سر زبان ها بیاندازد. با این حال تمام پروژه های موفق تیونر آلمانی نمی تواند مانع از تلاش روزافزون شود و آن را از ارائه محصولات زیبا و فوق العاده به طرف داران بازدارد. آخرین پروژه تیونینگ خودرو زد پرفورمنس شامل کوپه مرسدس AMG C ۶۳ است که با نام «شوالیه سیاه» یا «بلک نایت» (The Black Knight) به بازار عرضه می شود و ویژگی های بسیار جالبی دارد.

Z-Performance Mercedes-AMG Coupe / کوپه مرسدس AMG C63 با تیونینگ زد پرفورمنس

هرگاه در مورد زد پرفورمنس حرف بزنیم، ناگزیر هستیم که در مورد رینگ صحبت کنیم؛ چیزی که از اسرار تجاری زد پرفورمنس در تیونینگ خودرو به شمار می رود. کوپه مرسدس AMG C ۶۳ با رینگ های عمیق مقعر ZP.FORGED ۱۵ تجهیز شده که دارای هفت پره جهت دار و متقاطع به شکل Y است. این رینگ ها با طرح رنگ برنزی مات و سیاه صیقلی پوشش داده شده اند و به نحو بی نظیری باعث بهبود نمای ظاهری کوپه مرسدس بنز می شوند. در محور جلو و عقب به ترتیب از رینگ های با ابعاد ۱۰x۲۰ ET۲۵ و ۱۱x۲۰ ET۵۰ استفاده شده است. برای بهبود تماس با سطح جاده از لاستیک های میشلین پایلوت سوپراسپرت استفاده می شود که به ترتیب با ابعاد ۲۵۵/۳۰ZR۲۰ و ۲۸۵/۳۰ZR۲۰ در لاستیک های محورهای جلو و عقب به کار گرفته خواهند شد.

Z-Performance Mercedes-AMG Coupe / کوپه مرسدس AMG C63 با تیونینگ زد پرفورمنس

به غیر از طراحی متمایز رینگ ها در تم شوالیه سیاه، کوپه مرسدس AMG C ۶۳ بسیار تیره و تهاجمی به نظر می رسد. در طراحی بیرونی خودرو از تجهیزات فیبر کربنی ساخت اَوِری (Avery) با تریم سیاه استفاده شده است که در نگاه اول خود را در پنجره های رنگی و چراغ های جلو نشان می دهد. علاوه بر این، کوپه مرسدس AMG C ۶۳ با دیفیوزر جدید و اسپویلر لبه دار روی صندوق عقب، لبه جلو و جلو پنجره مشبک طراحی شده است که همگی از جنس فیبر کربن ساخته شده اند. آخرین تغییر در سیستم تعلیق خودرو انجام می شود که با کویل اُور واریانت ۳ (Variant ۳) ساخت KW جایگزین شده است و به کوپه مرسدس AMG C ۶۳ اجازه می دهد تا کاهش ارتفاع چشمگیری را تجربه کند.

Z-Performance Mercedes-AMG Coupe / کوپه مرسدس AMG C63 با تیونینگ زد پرفورمنس

در سیستم محرکه خودرو نیز شاهد تغییرات خوبی هستیم و کوپه با تیونینگ پیشرانه به نسخه ۴.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو، خروجی اگزوز چهارگانه کت لس (Catless) و کیت لوله اگزوز مستقیم (نوعی فناوری در سیستم اگزوز که با کاهش فشار برگشتی باعث بهبود عملکرد پیشرانه می شود) ساخت FI Exhaust، ارتقا یافته است.

علاوه بر این تیم تیونینگ خودرو زد پرفورمنس توانسته است در توان خروجی نسخه شوالیه سیاه نیز تغییر قابل ملاحظه ای ایجاد کند و آن را به ۶۵۰ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور برساند. این در حالی است که نسخه اصلی پیشرانه می توانست در بهترین حالت ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. زد پرفورمنس صحبتی از ارتقاء جعبه دنده در کوپه مرسدس AMG C ۶۳ نکرده است و به نظر می رسد که از جعبه دنده اتوماتیک هفت سرعته بهره می گیرد.

مرسدس AMG C 63 کوپه با تیونینگ زد پرفورمنس معرفی شد

مرسدس AMG C 63 کوپه با تیونینگ زد پرفورمنس معرفی شد

مرسدس AMG C 63 کوپه با تیونینگ زد پرفورمنس معرفی شد

مرسدس AMG C 63 کوپه با تیونینگ زد پرفورمنس معرفی شد

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟