معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال ۲۰۱۸

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،هزینه های مالکیت به خصوص در زمان خرید خودرویی لوکس فاکتور مهمی بوده زیرا خودروی گران تر تفاوت های مهمی در هزینه های مالکیت خواهد داشت که این مورد در بحث افت قیمت و حق بیمه چشمگیرتر است؛ و از آنجایی که قیمت سوخت نیز در چند سال اخیر افت وخیز […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،هزینه های مالکیت به خصوص در زمان خرید خودرویی لوکس فاکتور مهمی بوده زیرا خودروی گران تر تفاوت های مهمی در هزینه های مالکیت خواهد داشت که این مورد در بحث افت قیمت و حق بیمه چشمگیرتر است؛ و از آنجایی که قیمت سوخت نیز در چند سال اخیر افت وخیز زیادی داشته بنابراین این فاکتور نیز بار دیگر به موردی مهم در تخمین هزینه های مالکیت بلندمدت تبدیل شده است.

به منظور کمک به مشتریان در یافتن بهترین گزینه ها، KBB جوایز سالانه خود به خودروهایی که کمترین هزینه مالکیت ۵ ساله دارند را در ۱۵ کلاس متفاوت اعطا کرده است. این وب سایت فاکتورهای افت قیمت، هزینه سوخت، بیمه، اقساط، تعمیرات، نگهداری و مالیات و شماره گذاری را در دوره ای ۵ ساله محاسبه کرده است. در این نوشتار شما را با کم هزینه ترین خودروی هر کلاس در سال ۲۰۱۸ آشنا خواهیم کرد. باید دانست این خودروها در نسخه های پایه و با قوای محرکه و تجهیزات استاندارد ذکر شده اند.

  • خودروی الکتریکی: نیسان لیف

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۲۲۰۴ دلاربا محدوده حرکتی حدود ۲۴۰ کیلومتری، جدیدترین نسل نیسان لیف الکتریکی حدود ۱.۵ برابر نسل قبلی برد دارد هرچند هنوز هم از نظر محدوده حرکتی پشت سر شرکت های تسلا و شورولت قرار می گیرد. لیف جدید با تخفیف مالیاتی ۷۵۰۰ دلاری فدرال و همچنین مشوق های گوناگون دولتی عرضه می شود.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی کامپکت: کیا سول

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۲۹۳۱۲ دلاراگرچه کیا سول جعبه ای از نظر فنی خودرویی استیشن است و یک کراس اوور نمی باشد اما ارزش بهتری نشان می دهد. این خودرو با توجه به ابعاد بزرگ و فضای کابین جادار سواری خوبی داشته و می توان آن را با جدیدترین تکنولوژی ها سفارش داد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی هیبریدی/انرژی جایگزین: تویوتا پریوس پرایم

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۰۶۲۵ دلارتویوتا پریوس پرایم یک هاچبک هیبریدی است که اساساً باتری بزرگ تری در مقایسه با پریوس استاندارد دارد. این خودرو با خالی شدن باتری ها همانند یک محصول هیبریدی عادی عمل کرده و تنها عامل محدودکننده برد آن میزان بنزین داخل باک خواهد بود. این خودرو در حالت الکتریکی محدوده حدود ۵۰ کیلومتری داشته و با ۴۵۰۲ دلار تخفیف مالیاتی فدرال عرضه می شود.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی اسپورت: مزدا MX-۵ میاتا

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۷۶۲۸ دلاریکی از ارزان ترین خودروهای اسپورت بازار به طور همزمان کمترین فضای بار و کابین را نیز دارد اما برای راندن در روزهای گرم تابستان یکی از بهترین ها محسوب می شود. فیات ۱۲۴ اسپایدر که از پلتفرم و قطعات مشترک زیادی با مزدا سود می برد نیز فاصله کمی با میاتا در بحث هزینه های ۵ ساله داشته و هزینه های آن ۳۷۷۶۲ دلار تخمین زده شده است.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی لوکس: ولوو S۹۰

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۵۷۴۴۵ دلارسدان پرچم دار ولوو S۹۰ و نسخه استیشن V۹۰ دارای پلتفرم و قوای محرکه مشترک با کراس اوور XC۹۰ هستند. ما با یک سدان ظریف، بزرگ و کاملاً لوکس طرف هستیم که لیست کاملاً بلند بالایی از تجهیزات ایمنی را عرضه می کند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی لوکس پایه: آکورا ILX

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۸۷۹۲ دلارآکورا ILX کامپکت خودرویی شیک و راحت است و از پیشرانه ای کم مصرف نیز سود می برد اما فضای صندلی عقب آن همچون اکثر خودروهای دیگر این کلاس محدود است. نسخه های A-Spec این خودرو ظاهر گیراتری دارند اما هنوز هم فاصله قابل توجهی با یک سدان اسپورت نشان می دهند.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی فول سایز: شورولت ایمپالا

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۴۲۱۲۰ دلاربا افت سریع فروش خودروهای فول سایز، شورولت ایمپالا شاید دیگر روی نسل دیگر را نبیند؛ اما ایمپالا هنوز هم خودرویی خوش تیپ با کابینی راحت و پرفورمنس قابل توجه است. این خودرو هزینه های مالکیت کمی داشته اما خب باید افت قیمت آن را در نظر بگیرید. KBB می گوید ایمپالا پس از ۵ سال حدود ۷۷ درصد ارزش اولیه خود را از دست می دهد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی میان سایز: هوندا آکورد

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۳۲۵۲۸ دلارسدان میان سایز هوندا آکورد از نظر پرفورمنس کلی، راحتی کابین و قابلیت اطمینان بالا کاملاً شناخته شده است. این خودرو با گذشت زمان ارزش خود را حفظ کرده و انتظار می رود پس از ۵ سال تنها ۴۰ درصد ارزش خود را از دست دهد. این خودرو در سال جاری وارد نسل جدید خود شده و اگرچه فروش آن به خاطر اقبال زیادتر شاسی بلندها کمتر شده اما هنوز هم انتخاب مناسبی برای دوستداران سدان ها محسوب می شود.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

  • خودروی ساب کامپکت: نیسان ورسا

هزینه مالکیت ۵ ساله: ۲۷۴۵۲ دلارهمانند تمامی خودروهای حاضر در این لیست، KBB می گوید نیسان ورسا ۲۰۱۸ کمترین هزینه های ۵ ساله را در کلاس خود دارد. این خودرو به بهترین شکل ممکن حمل ونقل پایه را فراهم می کند و اگرچه شتاب کند و تجهیزات کمی دارد اما هنوز هم ارزان ترین خودرو در بین خودروهای این لیست لقب می گیرد.

معرفی کم هزینه ترین خودروهای سال 2018

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟