موضوع احتكار مربوط به شركت ايران خودرو نيست

۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۱

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،رئيس سازمان بازرسي كل كشور در حاشيه بازديد از خطوط توليد ايران خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهاي داخلي و خارجي، سازمان بازرسي حضور مستمر داشت و با ارتباط مستقيم با مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو درباره قيمت هاي حاشيه بازار تصميماتي اتخاذ شد.   قاضي سراج […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،رئيس سازمان بازرسي كل كشور در حاشيه بازديد از خطوط توليد ايران خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهاي داخلي و خارجي، سازمان بازرسي حضور مستمر داشت و با ارتباط مستقيم با مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو درباره قيمت هاي حاشيه بازار تصميماتي اتخاذ شد.

 

قاضي سراج با تاكيد بر اين كه سودهاي حاشيه بازار به جيب دلال مي رود و نه خودروساز گفت: در اين ميان خودرو سازان با افزایش ظرفیت تولید برخی از محصولات ، برنامه هاي فروش را اجرا كرده اند. بايد دست دلالان و سودجويان را از بازار كوتاه كنيم.

 

وي افزود: ما در بخش هاي مختلف وارد شديم تا طبق فرمايشات مقام معظم رهبري از توليد داخل حمايت كنيم تا توليد داخل افزايش يابد و كارگران فعال باشند. وي افزود: در روزهاي اخير قيمت بازار كاهش قابل توجهي داشته اما این موضوع كافي نيست.

 

قاضي سراج با بيان اين كه خودرو وسيله امرار معاش به حساب مي آيد گفت: كارگران جوان ايران خودرو هم گفتند كه در سه شيفت كار مي كنند، از سويي ديگر سايت فروش ايران خودرو باز بوده و برنامه فروش اجرا مي شود و اين روند ادامه دارد.

 

وي افزود: با ايران خودرو توافق كرديم كه خودروها را به دست مصرف كننده واقعي برسانند و عملكرد نمايندگي ها را هم كنترل كنند تا خودرو به دست عوامل برهم زننده تعادل بازار نرسد.

 

رئيس سازمان بازرسي كل كشور تاكيد كرد: حمايت از توليد داخل طبق فرمايشات مقام معظم رهبري برعهده همه است و اگر مشكلاتي هم وجود داشته باشد آمادگي داريم كه به خودروسازان كمك كنيم تا شرايط هر روز بهتر شود.

 

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو نيز در اين بازديد با بيان اين كه تعداد توليد در سه ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش قابل توجهي داشته گفت: با همكاري كارگران خطوط توليد ظرفيت خودروهاي پرطرفدار بازار را افزايش داده ايم.

 

مهندس هاشم يكه زارع افزود: ساز و كاري را در برنامه هاي فروش به كار گرفته ايم تا خودرو به دست مشتري واقعي برسد. وي ممنوعيت صلح خودروهاي ثبت نامي و ثبت نام هر كد ملي يك دستگاه خودرو را از جمله اين سازو كارها براي حذف بازار سياه دانست.

 

معاون بازاريابي و فروش ايران خودرو نيز از اجراي برنامه فروش براساس نياز بازار خبر داد و گفت:در عيد فطر برنامه فروش خودروهاي پرفروش را اعلام كرديم و در اختيار بازار قرار داده ايم. همچنین براي جلوگيري از مراجعه مردم به بازار سياه تمهيدات لازم را به كار گرفته ايم.

 

وي نظارت بر عملكرد نمايندگي هاي ايران خودرو را از ديگر برنامه هاي فروش خواند و گفت: از طريق سايت اينترنتي محصولات را به فروش مي رسانيم و برخي از مشتريان كه دسترسي به سايت ندارند به نمايندگي مراجعه مي كنند و نمايندگي موظف است طبق ظرفيت اقدام به ثبت نام كنند. وي تاكيد كرد: نمايندگي حق دريافت وجه اضافه از مشتري را ندارد. خان كرمي گفت: قيمت محصولات مطابق با مصوبه هاي شوراي رقابت است.

 

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟