نوسازی ۲۰۰ هزار خودرو ناوگان جاده‌ای در طرح کلید به کلید

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز تحویل 500 دستگاه خودروی مینی بوس از محل طرح نوسازی و اشتغالزایی با وام 4 درصد، اظهار کرد:‌ اهمیت کشور به کامیون و مسافر گره خورده است، به  خصوص این‌که در این بخش حدود 600 هزار نفر راننده فعالیت می‌کنند. وی […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز تحویل 500 دستگاه خودروی مینی بوس از محل طرح نوسازی و اشتغالزایی با وام 4 درصد، اظهار کرد:‌ اهمیت کشور به کامیون و مسافر گره خورده است، به  خصوص این‌که در این بخش حدود 600 هزار نفر راننده فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حدود 20 هزار میلیارد تومان گردش مالی نوسازی 5000 خودرو است، تصریح کرد: برای امنیت کشور توجه ویژه ای به حمل‌ونقل جاده‌ای داسته باشیم.

وی بیان کرد:‌حدود 18 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه در کشور داریم که باید توجه ویژه‌ای برای تعمیر و نگهداری آنها داشته باشیم.

صدرالله بمانا مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این مراسم با بیان این‌که در بخش نوسازی مینی بوس  کار چندانی انجام نداده‌ایم اما در بخش اتوبوس و سواری اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار کرد: در حال حاضر 57 هزار دستگاه مینی بوس کشور به سن اقساط رسیده‌اند. سن متوسط این خودروها حدود 25 سال است و فرسودگی بسیار بزرگی داریم.

وی با بیان این‌که عمر متوسط ناوگان ما در سواری 10 سال، اتوبوس 12 سال و کامیون‌ها 16 سال است، افزود: اقشاری که از مینی بوس استفاده می‌کنند کم درآمد هستند، امیدواریم نوسازی بتواند بخشی از مشکلات این حوزه را برطرف کند.

وی با یادآوری این‌که بر اساس طرح سازمان راهداری  از محل منابع داخلی سیستم مسافربری را برعهده دارد، تصریح کرد: طرح دوم نیز مربوط به نوسازی کامیون است که در حال حاضر 9 قرارداد امضا شده که از 65 هزار دستکاه تا کنون 18 هزار دستگاه امضا شده است. طرح سوم نیز طرح موسوم به کلید به کلید است که در قالب آن قرار است 200000 دستگاه خودرو نوسازی شود. به گفته وی قرار است حدود 10 میلیارد دلار از منابع مورد نیاز نوسازی ناوگان جاده ای توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت سرمایه‌گذاری شود.

منبع:اکوفارس

انتهای پیام

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟