هشت میلیارد ریال برای روشنایی تونل های جاده جم نیاز است

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،قاسم مباهات روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به حجم ترافیک و تردد در جاده سیراف – جم، تعمیرات شبکه برق چهار تونل موجود در این مسیر ضروری است که در صورت تامین اعتبار راهداری این مشکل را حل خواهد کرد. رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،قاسم مباهات روز چهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به حجم ترافیک و تردد در جاده سیراف – جم، تعمیرات شبکه برق چهار تونل موجود در این مسیر ضروری است که در صورت تامین اعتبار راهداری این مشکل را حل خواهد کرد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کنگان گفت: هم اکنون 67 کیلومتر بزرگراه، 17.5 کیلومتر راه فرعی درجه 1 و سه کیلومتر راه روستایی، چهار تونل جاده سیراف – جم و سه تقاطع غیر همسطح در محور کنگان به سیراف در شهرستان کنگان محدوده خدمت رسانی این اداره است.
وی اظهارکرد: حفظ و نگهداری از جاده های ارتباطی اولویت مهم اداره راهداری در سال جاری است.
مباهات بیان کرد: پارسال 12 طرح راهداری با اعتبار 42 میلیارد ریال از محل تملک دارایی در این شهرستان اجرا که سه طرح از جمله روشنایی محدوده روستای پرک، لکه گیری محور جم – سیراف و شیرینو – گله دار با مجموع اعتبار هفت میلیارد ریال بطور 100 درصد اجرا و مابقی در سال جاری ادامه و به اتمام خواهد رسید.
وی گفت: جاده دسترسی روستای 12 خانواری دامداران شهر بنک به کمربندی کنگان به طول 800 متر با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی آغاز که ظرف چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.
مباهات یادآورشد: همچنین در اوایل سال گذشته قسمتی از جاده محور جم به سیراف دچار رانش و تغییراتی در جسم راه و شکل هندسی آن ایجاد شد که با تلاش مجموعه راهداری 300 متر از مسیر بزرگراه با ایجاد واریانت جدید بهسازی و مورد استفاده قرار گرفت.
وی افزود: خط کشی محورهای حوزه شهرستان به طول 220 کیلومتر ، تعمیر و بازسازی حفاظ جانبی راه (گاردریل) به میزان چهار کیلومتر، نصب 750 عدد علائم هشدار دهنده و بازدارنده، نصب 14 دستگاه چراغ های چشمک زن سولار، نصب 240 عدد نیوجرسی در قوس ها و پرتگاه ها، 33 هزار متر مکعب سبک سازی واصلاح شیب ترانشه ها و 12 هزارو 500 متر مکعب ریزش برداری و پاکسازی سطح راه ها هنگام بارندگی از مهمترین اقدامات در حوزه راهداری شهرستان کنگان در سال گذشته بود.
وی، به فعالیت های نوروزی این اداره اشاره کرد و ادامه داد: با اقدامات این اداره و دیگر نهادهای مسئول در این حوزه از جمله پلیس راه به رغم افزایش 20 درصدی شمار مسافران در شهرستان و افزایش ترافیک در جاده ها و تردد 80 هزار خودرو در تعطیلات نوروز، هیچ گونه تلفات جانی نداشتیم.
مباهات یادآورشد: اداره راهداری کنگان هم اکنون با 27 نیروی انسانی ، 6 دستگاه کامیون، 2 گریدر، 2 لودر، یک غلطک ، یک آب پاش خدمت رسانی می کند.
شهرستان کنگان با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و بخشی از طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی در این شهرستان در دست اجراست.
سرپرست فرمانداری جم روزگذشته در نشستی خواستار تامین روشنایی تونل های محور سیراف – جم شده بود.

 

منبع:ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟