پیام مدیرعامل ایران خودرو به مناسبت روز صنعت و معدن/ هم نظری صنعتگران، دولت و ملت، کلید توسعه صنعت کشور

۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷

به گزارش پایگاه خبر ی خودرو پلاس، مهندس هاشم یکه‌زارع در پیام خود این روز را روز تبریک و تذکر دانست و گفت: اهتمام به این امر توسعه صنعتی کشور را در سایه برنامه‌ریزی دقیق و اندیشمندانه به ارمغان خواهد آورد. متن کامل پیام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به این شرح است: «روز صنعت […]

به گزارش پایگاه خبر ی خودرو پلاس، مهندس هاشم یکه‌زارع در پیام خود این روز را روز تبریک و تذکر دانست و گفت: اهتمام به این امر توسعه صنعتی کشور را در سایه برنامه‌ریزی دقیق و اندیشمندانه به ارمغان خواهد آورد.

متن کامل پیام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به این شرح است: «روز صنعت و معدن مبارک‌باد اما از خاطر نبریم که برای اهالی آن یعنی فعالان در این عرصه مهم از اقتصاد کشور روز تبریک و تذکر است. تذکر از آن جهت که بویژه در ایام حاضر، نگاه‌ها همه به این سوی اقتصاد، دوخته شده است.

دهم تیرماه زینت تقویم شمسی برای ماست از آن سبب که گرداگرد این فصل مهم از آنچه با معیشت و اشتغال جمع کثیری از این ملت مواجه است. یادآور تلاش و همت صنعتگران و پیشه‌وران و پاسدار حرمت آنان باشیم که اهتمامی ویژه در سربلندی کشور عزیزمان دارند. این روز را تبریک و تهنیت می‌گوییم به همه آنان که با بازوان ستبر و اندیشه بلند خود چرخ‌های سنگین صنعت را می‌گردانند و خداقوتی ویژه به خانواده بزرگ صنعت خودرو که قامت این صنعت به همت ایشان بلند است.

در این مجال یادآور می‌شویم که ايران اسلامی، با در اختيار داشتن منابع و ذخاير زیرزمینی فراوان و همچنین مواد معدني تامین کننده بخش‌های مختلف صنعت، در شمار كشورهاي غني دنياست. این خود فرصت و زمینه‌ای است که رونق یافتن آن را در بخش‌های مختلف اقتصاد روشن‌ می‌سازد و اینگونه است که باید با توجه به استعداد و ظرفیت سرشار، بخش صنعت، رکنی اساسی در اقتصاد کشور ما باشد. البته بر ما نیز فرض است که بتوانیم با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی درست، چرخه بهره‌گیری از این سرمایه و ثروت‌هاي خدادادي را هرچه مطلوب‌تر و بهره‌ورتر سامان دهیم.

این روز «روز صنعت و معدن» مهلتی است که باید در سایه آن ضمن توجه به نیازها و ضرورت‌های این بخش از اقتصاد کشور، به تقویت آن اهتمام ورزید.

آمار منتشره از رشد اقتصادی سال گذشته کشور و سهم هریک از بخش‌ها در آن حاکی از آن است که بخش صنعت یکی از بخش‌های موثری است که با وجود زیرساخت‌های موجود، امکان ایجاد اشتغال دائم و جذب سرمایه فراوانی را داراست. بی‌تردید یکی از درخشان‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی، گام‌های موثر و پیشرفت‌های در خور تحسینی است که کشور در عرصه صنعتی به آن دست یافته و این جز در سایه تلاش فرزندان صنعتگر این مرز و بوم که عرصه خدمت را تلاش در بخش صنعت برگزیده‌اند، میسر نبوده است.

كسب این موفقيت‌هاي بي‌بديل، نشانه‌ همت بلند فرزندان برومند اين سرزمين است كه در پرتو مسئوليت‌پذيري، تعهد و تخصص توانسته‌اند، مجموعه صنعت و معدن كشور را با اتكا به خلاقيت و هوشمندي بي‌نظير خود به سطح قابل توجهی ارتقاء دهند.ناگفته پیداست که در حال حاضر به رغم همه پیشرفت‌های محسوس و حمایت‌های موجود، همچنان صنایع با موضوعات عدیده‌ای مواجهند، مسائلی که رفع آن مساعدت تمامی ارکان تصمیم‌گیری اعم از دولت و مجلس و همچنین همراهی ملت را طلب می‌کند.

حل این مسائل بویژه در شرایط کنونی نیازمند تشریک مساعی ارزشمند همه ملت و همراهی ایشان با سیاست‌های دولت است. منطقی‌کردن نگاه به توان تولید داخلی و اهتمام برای ارتقای آن ضرورتی است که در سایه این همکاری تامین خواهد شد. اهتمام به این امر توسعه صنعتی کشور را در سایه برنامه‌ریزی دقیق و اندیشمندانه به ارمغان خواهد آورد.بی‌تردید در صورت توسعه و گسترش سازمان یافته واحدهای مختلف صنعتی می‌توان نسبت به پیشرفت سراسری اقتصاد و تولید و اشتغال در كشور امیدوارتر بود، آنهم در مقطعی که برای حل موضوعات کشور اولویت اشتغال، اقتصاد مقاومتی، و توجه به تولید داخل هدف‌گذاری شده است.

امید آنکه در سایه توجهات ارکان تصمیم‌گیر و دستگاه های اجرایی نظام اسلامی با همکاری مردم بتوانیم شاهد بالندگی و توسعه کشور بویژه در بخش صنعت و معدن باشیم. ان‌شاء الله»

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟