پیش فروش یکساله خودرو تاثیر در بازار ندارد

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سعید موتمنی با اشاره به عرضه برخی از انواع خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو بصورت اینترنتی افزود: تحویل این خودروها برای سال 98 بود که درصورت ساماندهی بازار خودرو مدت زمان تحویل نباید بیش از 3 ماه تعیین شود. وی با اشاره به اینکه مردم نتوانستند در این دوره ثبت نام موفق […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،سعید موتمنی با اشاره به عرضه برخی از انواع خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو بصورت اینترنتی افزود: تحویل این خودروها برای سال 98 بود که درصورت ساماندهی بازار خودرو مدت زمان تحویل نباید بیش از 3 ماه تعیین شود.

وی با اشاره به اینکه مردم نتوانستند در این دوره ثبت نام موفق به نام نویسی شوند گفت: تحویل یکساله خودرو کار غیر منطقی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به آرامش جزیی موجود در بازار نسبت به هفته گذشته ادامه داد: شرکتهای خودور سازی باید شفاف سازی کنند که اگر قادر به تامین نیاز بازار نیستند دولت با تعرفه کم اقدام به واردات خودرو کند.

موتمنی با اشاره به تنش ایجاد شده در بازار خودرو در 20 روز گذشته افزود: محدودیت عرضه سبب تنش در بازار خودرو و ایجاد تفاوت 16 میلیونی قیمت خودرو در کارخانه و بازار برای خودروهای زیر 45 میلیون تومان شد.

وی اعلام خبر افزایش قیمت خودرو را یک ماه پیش از اجرای آن علت اصلی بهم ریختگی بازار خودرو دانست و گفت: افزایش روز به روز قیمت خودرو در چند روز اخیر سبب جذب سرمایه های سرگردان به بازار خودرو و افزایش قیمت بیشتر آن شد درحالی که با اعلام افزایش قیمت خودرو یک روز پیش از اجرای این تصمیم شاهد تنش در بازار نبودیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه قیمت فعلی خودرو در بازار حباب است ادامه داد: با افزایش عرضه خودرو این حباب از بین خواهد رفت.

موتمنی با بیان اینکه قیمت خودرو امروز افزایشی نداشته گفت: امروز 206 تیپ 2 در کارخانه 33 میلیون و 900 هزار تومان در بازار 42 میلیون تومان،​ 206 تیپ 5 در کارخانه 39 و دربازار48 میلیون 900 هزارتومان ،​ پارس lx در کارخانه 39 میلیون و 500 هزارتومان و در بازار 50 میلیون تومان و تندر پلاس در کارخانه 42 میلیون تومان و در بازار 60 میلیون تومان عرضه شده است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟