چین بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی جهان است

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

  به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،آماری که شرکت ‘میایو’ این کشور منتشر کرده است نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ میلادی، خودروسازان چینی ۷۹۴ هزار دستگاه از این خودروها تولید کرده‌اند. آنچه بیشتر از همه در این آمار جلب توجه می‌کند این است که در سال گذشته میلادی چین توانسته است در بازار خودرو خود که […]

 

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،آماری که شرکت ‘میایو’ این کشور منتشر کرده است نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ میلادی، خودروسازان چینی ۷۹۴ هزار دستگاه از این خودروها تولید کرده‌اند.

آنچه بیشتر از همه در این آمار جلب توجه می‌کند این است که در سال گذشته میلادی چین توانسته است در بازار خودرو خود که بزرگترین بازار دنیاست ۷۷۷ هزار دستگاه از این خودروها را به فروش برساند.

وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین هم در گزارشی که تارنمای یی سی به آن اشاره کرده آورده است این کشور تقریباً نیمی از بازار خودروهای برقی و انرژی جدید دنیا را به خود اختصاص داده است.

آمار این وزارتخانه نشان می‌دهد تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک به ۲۱۴ هزار ایستگاه شارژ برای خودروهای برقی در سراسر چین ساخته شده است و تاسیسات زیربنایی بسیاری نیز در حال ساخت است.

شرکت‌های خودروساز برقی در چین در تلاش هستند تا سهم بیشتری از این خودروها را در بازار جهانی نیز بدست آورند و فروش آنها بتدریج در کشورهای دیگر در حال افزایش است.

چین امید زیادی دارد که تا سال ۲۰۲۵ میلادی در صنعت ساخت این خودروها قدرت رقابت بالایی در برابر کشورهای دیگر پیدا کرده و ۲۰ درصد از بازار جهان را به خود اختصاص دهد.

 

منبع: ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟