کاهش 8.6 درصدی واردات پارسال خودرو سواری

۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،خودروسازان کشور پارسال یک میلیون و 534 هزار دستگاه انواع خودرو سواری، وانت و تجاری تولید کردند که این میزان تولید نسبت به سال پیش از آن از رشد 13.7 درصد برخوردار بود. میزان تولید انواع خورو در سال 1395 به یک میلیون 350 هزار دستگاه رسید. از سوی دیگر، آمار […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،خودروسازان کشور پارسال یک میلیون و 534 هزار دستگاه انواع خودرو سواری، وانت و تجاری تولید کردند که این میزان تولید نسبت به سال پیش از آن از رشد 13.7 درصد برخوردار بود.
میزان تولید انواع خورو در سال 1395 به یک میلیون 350 هزار دستگاه رسید.
از سوی دیگر، آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد پارسال ارزش واردات 70 هزار و 75 دستگاه خودرو سواری، یک میلیارد و 838 میلیون و 851 هزار دلار بود.
بر پایه گزارش شامگاه پنجشنبه پیام رسان گمرک، همه خودروهای وارداتی، ضوابط فنی موضوع آیین نامه ضوابط فنی مصوب دولت و مجوزهای ثبت سفارش معتبر در زمان ترخیص از گمرک، استاندارد و تاییدیه سازمان های ذیربط را داشتند.
حقوق و عوارض گمرکی این خودروها پرداخت شده بود. همچنین تشریفات گمرکی به طور کامل انجام و پروانه الکترونیکی برای این خودروها صادر شده بود.
در زمان ممنوعیت ثبت سفارش خودرو در سال 1396، اعتبار ثبت سفارش های پیشین به مدت 6 ماه بود.
به گزارش ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 1397 را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.

منبع:ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟