۱۰ هزار واگن باید وارد خطوط مترو شود

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،محمد علیخانی، با بیان اینکه اولویت اصلی ما تجهیز خطوط فعلی مترو است، گفت: برای تجهیز این خطوط ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داریم. وی با بیان اینکه ۱۰ هزار واگن باید وارد خطوط شود، گفت: با این کار می‌توانیم از تمام ظرفیت خطوط استفاده کنیم. رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،محمد علیخانی، با بیان اینکه اولویت اصلی ما تجهیز خطوط فعلی مترو است، گفت: برای تجهیز این خطوط ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داریم.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار واگن باید وارد خطوط شود، گفت: با این کار می‌توانیم از تمام ظرفیت خطوط استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر، گفت: برای ورود ۲ هزار واگن ۱۰ هزار میلیارد هزینه لازم است و ۱۲ هزار میلیارد تومان هم هزینه تجهیز خطوط است و این موضوع فراتر از اعتبارات شهرداری است.

وی با بیان اینکه قرار است دولت ۲ هزار واگن به کلانشهرها بدهد، گفت: هزار واگن برای تهران است.

به گفته علیخانی، با اعتبارات فعلی اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم در ۱۰ سال آینده محقق می‌شود اما به دنبال راهکارهای جدی هستیم تا بتوانیم سریع‌تر این کار را انجام دهیم. انتظار ما این است که بتوانیم از صندوق توسعه ملی استفاده کنیم و این پول می‌تواند کمک خوبی به تهران کند.

به گفته رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر، امیدواریم بتوانیم حداقل در ۴ سال آینده ۵۰ درصد برنامه‌ها را تحقق دهیم و خطوط را تکمیل کنیم.

علیخانی تاکید کرد: به موازات تجهیز خطوط توسعه خطوط را هم انجام می‌دهیم و مطالعاتی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مترو در مناطق مرکزی نداریم، گفت: باید رینگ‌ها را کامل کنیم و مشکلات حمل‌ونقلی منطقه ۲۲ را نیز برطرف کنیم.

علیخانی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگراه همت همیشه قفل است گفت: با توسعه حمل‌ونقل عمومی می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم چرا که در منطقه ۲۲ حمل‌ونقل عمومی نداریم و همه مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی هستند.

منبع:تجارت نیوز

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟