۱۳ مرداد تحریم‌های بخش خودرو، طلا و فلزات کلیدی علیه تهران اجرا می‌شود/ دنبال تغییر نظام در ایران نیستیم

۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، به نقل از پایگاه خبری وزارت خارجه آمریکا، «بریان هوک» رییس بخش سیاست‌گذاری این وزارت‌خانه در نشست خبری درباره اقدامات دیپلماتیک با ایران خبر داد و گفت: تقریبا دو ماه از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای گذشته و یک ماه از نقشه راه «مایک پومپئو» برای رسیدن به یک […]

به گزارش پایگاه خبری خودرو پلاس، به نقل از پایگاه خبری وزارت خارجه آمریکا، «بریان هوک» رییس بخش سیاست‌گذاری این وزارت‌خانه در نشست خبری درباره اقدامات دیپلماتیک با ایران خبر داد و گفت: تقریبا دو ماه از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای گذشته و یک ماه از نقشه راه «مایک پومپئو» برای رسیدن به یک توافق بهتر.

وی مدعی شد: وزیر چشم انداز روشنی را درباره یک آینده بهتر برای مردم ایران ترسیم کرد. این آینده می‌تواند تنها از طریق پیگیری دوازده تقاضای آمریکا از سوی ایران و تبدیل شدن این کشور به یک کشور عادی محقق شود. کشوری عادی که ملت‌های دیگر را ترور نکند، موشک‌هایش را اشاعه ندهد و مردم خود را در فقر نگه ندارد. همان‌طور که وزیر خارجه «مایک پومپئو» گفته بود، این استراتژی جدید به دنبال تغییر نظام در ایران نیست. این درباره تغییر رفتار سران ایران در برابر مردمی است که همین انتظار را از آنها دارند.

«هوک» در ادامه مدعی شد: بخش کلیدی این استراتژی ما ایجاد کمپین حداکثر فشار اقتصادی و دیپلماتیک بر ایران است. اولین بخش آن تحریم‌هایی است که در چهارم اگوست اجرا می‌شود. این تحریم‌ها شامل هدف قرار دادن بخش خودرو، تجارت طلا و فلزات کلیدی است.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: تحریم‌های باقیمانده ما در ماه نوامبر اجرا می‌شود. این تحریم‌ها بخش انرژی و مبادلات نفتی و همچنین تراکنش‌های بانک مرکزی ایران را هدف گرفته است.

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟