۱۶ خودرو استانداردهای ۶۳ گانه را پاس کردند!

۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی افزود: با فرا رسیدن مهلت دوم سازمان ملی استاندارد در ابتدای تابستان جاری و آغاز بازرسی های این سازمان برای استانداردهای ۶۳ گانه، در همان روز نخست ۱۶ خودرو موفق به اعمال استانداردهای جدید شدند. پیروزبخت در ادامه گفت با […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی افزود: با فرا رسیدن مهلت دوم سازمان ملی استاندارد در ابتدای تابستان جاری و آغاز بازرسی های این سازمان برای استانداردهای ۶۳ گانه، در همان روز نخست ۱۶ خودرو موفق به اعمال استانداردهای جدید شدند. پیروزبخت در ادامه گفت با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی ماه ۱۳۹۶، تولید و واردات برخی خودروهای غیر استاندارد از دستور کار خودروسازان خارج شد. تا ابتدای دی ماه پارسال خودروسازان باید مدارک استاندارد ۵۵ گانه را به سازمان ملی استاندارد تحویل می دادند و همه خودروهایی که قادر به رعایت این استانداردها نبودند، از دور خارج شدند. وی افزود: از این تاریخ به بعد، هر خودرو برای بازگشت دوباره به خط تولید باید استانداردهای ۶۳ گانه را اعمال کند؛ یعنی علاوه بر استانداردهای پیشین، هشت استاندارد دیگر نیز اضافه شده است. این مهلت تا اول دی ماه سال ۱۳۹۷ برای این خودروها باقی است، اما از آغاز زمستان آینده پشت سر گذاشتن ۸۵ استاندارد الزامی و ۲۲ استاندارد دیگر نیز اضافه می شود.

پیروزبخت در ادامه به اعمال تحریم های جدید علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: با شرایط پیش آمده کنونی، این سازمان از مواضع پیشین خود کوتاه نمی آید، زیرا آنچه برای این سازمان ارزش و اهمیت دارد، حفظ جان و سلامت مردم است و به همین دلیل استانداردهای ۸۵ گانه خودرو تعدیل نمی شود. وی ادامه داد: با این حال طی هماهنگی و رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، به دنبال ارائه تسهیلاتی در این خصوص هستیم. این مقام مسئول درعین حال خاطرنشان کرد: خودروی پراید هنوز موفق به ارائه مدارکی مبنی بر رعایت و اعمال استانداردهای جدید نشده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به محدودیت های پیش آمده در ماه های اخیر برای واردات خودرو به کشور، تأکید کرد: با توجه به اهمیت مسئله، از یکم دی ماه پارسال و همزمان با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو، واردات خودروهای خارجی را منوط به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه کرده بودیم، درحالی که برای خودروهای ساخت داخل این مهلت از ابتدای دی ماه امسال قرار داده شد. پیروزبخت اظهار کرد: آنچه از استانداردهای جدید که مربوط به ایمنی است، در ضرب الاجل تعیین شده با قوت اجرایی می شود و خودروهایی که نتوانند آن ها را اعمال کنند، از گردونه تولید خارج می شوند، اما در سایر موارد، در حال رایزنی با وزارت صنعت برای قائل شدن تسهیلاتی هستیم. وی ادامه داد: به طور مثال، در صورتی که تهیه آپشنی برای تأمین استاندارد مدنظر از یک کشور با تحریم مواجه باشد، با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کشور دیگری را به خودروسازان معرفی خواهیم کرد.

16 خودرو استانداردهای 63 گانه را پاس کردند!پ

منبع:نوداد

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟