۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،تمامی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ با رزولوشن ۴K HDR فیلمبرداری می شود و در نتیجه هواداران فوتبال می توانند برای نخستین بار تصاویر تیم ها را با رنگ طبیعی و واقعی مشاهده کنند. قابلیت ۴K HDR دامنه گسترده‌تری از رنگ، کنتراست و وضوح ارائه می‌دهد. در تلویزیون های رایج HD رنگ واقعی لباس و یا پرچم ها را […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،تمامی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ با رزولوشن ۴K HDR فیلمبرداری می شود و در نتیجه هواداران فوتبال می توانند برای نخستین بار تصاویر تیم ها را با رنگ طبیعی و واقعی مشاهده کنند.

قابلیت ۴K HDR دامنه گسترده‌تری از رنگ، کنتراست و وضوح ارائه می‌دهد. در تلویزیون های رایج HD رنگ واقعی لباس و یا پرچم ها را به درستی به نمایش گذاشته نمی شود زیرا برخی از رنگ ها در محدوده دینامیکی تلویزیون های HD قرار ندارد.

قابلیت HDR  محدوده کنتراست و دقت رنگها را توسعه می دهد. قسمت های روشن تلویزیون، روشن تر به نظر می رسند و بنابراین عمق تصاویر بیشتر می شود.

فردی به نام جف یورک طی آزمایشی پرچم ۱۰ کشور برتر این رقابت ها را مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که در تلویزیون های HD تنها پرچم دو کشور به رنگ طبیعی نشان داده می شود.

وی در ادامه آزمایش های خود عنوان کرد:  رنگ کفش های لیونل مسی در رقابت های سال ۲۰۱۴ خارج از محدود تلویزیون های HD بوده است و در حالی که به لطف تصویربرداری با کیفیت ۴K HDR تمامی رنگ ها واقعی است.

به بیان ساده تر، در حالت HDR رنگ ها از رو رفته نیستند و اجسام درست همانطور که در دنیای واقعی و با چشم می توان دید حقیقی به نظر می رسند.

لازم به ذکر است که جام جهانی ۲۰۱۸ از نخستین رویدادهای ورزشی است که با رزولوشن ۴K HDR فیلمبرداری می شود.

انتهای پیام/

منبع:میهن صنعت

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟