18500 خودرو در استان مرکزی کارت معاینه فنی گرفتند

۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،وی یادآور شد: فعالیت سامانه برخط معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در این استان آغاز شده و این خدمات موجب می شود که جلوی بسیاری از خطاهای انسانی در صدور برگ معاینه فنی گرفته شود. رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای […]

به گزارش پایگاه خبری خودروپلاس،وی یادآور شد: فعالیت سامانه برخط معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در این استان آغاز شده و این خدمات موجب می شود که جلوی بسیاری از خطاهای انسانی در صدور برگ معاینه فنی گرفته شود.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خاطر نشان کرد: وجود نقص فنی در وسایل نقلیه از مهمترین عوامل حوادث رانندگی جاده ای است و برخی خودروها به دلیل عملکرد ضعیف مراکز معاینه فنی و با داشتن نقص فنی اقدام به حمل بار و مسافر می کنند که این سامانه نقش محوری در کاهش آمار تصادف خودروهای سنگین و نیمه سنگین دارد.
عابدی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این سامانه و نظارت دقیق تر بر سلامت خودروهای سنگین و نیمه سنگین آمار حوادث ترافیکی در جاده ای کشور کاهش یابد.
وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور بهبود ایمنی و بررسی شرایط استاندارد برای فعالیت در چرخه حمل و نقل خودروهای سنگین کشور به طور دوره ای شرایط ظاهری وسیله نقلیه شامل وضعیت شیشه، لاستیک، سیستم روشنایی، برف پاک کن و سایر تجهیزات را در مراکز معاینه فنی ارزیابی می کند.
6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی است.
روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای این استان تردد می کنند.

منبع:ایرنا

اولین نفر امتیاز دهید

نظر شما چیست؟